Petula Clark (ur. 15 listopada 1932 roku w Epsom) - brytyjska piosenkarka, aktorka i kompozytorka. Najbardziej znana w latach 60-tych XX wieku. Ze swoimi blisko 70 milionami nagrań światowych odniosła największy solowy sukces w Wielkiej Brytanii do dziś. Jest także najdłużej występującą gwiazdą utrzymującą się na popowych listach przebojów - 51 lat od 1954 roku, kiedy "The Little Shoemaker" znalazł się w brytyjskiej Top Twenty, do 2005 roku, kiedy jej CD "L'essentiel - 20 Succès Inoubliables" znalazł się na listach belgijskich.

Jej największy hit to prawdopodobnie "Downtown", który można usłyszeć w filmie "Przerwana lekcja muzyki" z 1999 roku, gdzie śpiewa ją Winona Ryder w duecie z Angeliną Jolie, oraz w serialu "Lost". Petula wyszła za Francuza i mimo że była Brytyjką uchodziła za jedną z najbardziej naturalnych Francuzek, porównywano ją także z Edith Piaf. Jej inne, znane piosenki to m.in. "Colour My World", "You'd Better Come Home", "I Know a Place", "Happy Heart", "Who am I", "A Sign of the Times" oraz "The Other Man's Grass Is Always Greener".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło