Pezet - właściwie Paweł Kapliński, urodzony w Warszawie na Ursynowie 18 kwietnia w 1980 roku. Ma młodszego brata, który również rapuje, znanego na hip-hopowej scenie jako Małolat, oraz jedną siostrę. Można powiedzieć, że miejsce urodzenia Pezeta zadecydowało o jego przyszłości. Wychowywał się wśród nowo powstałych składów hiphopowych (Molesta Ewenement, Fundacja, Stare Miasto). Jego pierwszy numer to "Ursynów 99" nagrany wspólnie z kolegą ze szkoły Onarem oraz Lady K. Numer ten znalazł się na podziemnej składance "Enigma: 0-22 vol. 2". Pezet razem z Onarem założył grupę Płomień 81. Nazwa Płomień została wymyślona przez Matkę Onara, a numer "81" wziął się od "Publiczna Szkoła Podstawowa nr 81 na Ursynowie", gdzie obaj chodzili. Właśnie po nagraniu kawałka na Enigmę, Tytus zaproponował im wydanie legalnej płyty. Pezet i Onar zgodzili się. Na początku 1999 roku do sklepów trafiła płyta "Na zawsze będzie płonął", na której znalazło się 20 utworów. Płyta ta została wydana później także na winylu, co było rzadkością w owym czasie. Numer, "Pytasz kim jestem" z ich debiutanckiego albumu, znalazł się na płycie "Hiphopowy raport z osiedla", co było wyróżnieniem.

Krótko po premierze ich albumu, Onar i Pezet zostali zaproszeni na płytę DJ 600V "Szejsetkilovolt". Utwór "Mieszkam w mieście", który nagrali na bicie Volta razem z Izą w refrenie, znalazł spore uznanie wśród słuchaczy hip-hopu. Pezet i Onar nie byli zadowoleni z promocji, jaką zafundował im Tytus w Asfalcie i przenieśli się w 2000 roku do najprężniej rozwijającej w tym czasie wytwórni RRX. Transfer ten nie wyszedł im na dobre, ponieważ promocja ich drugiej płyty ("Nasze dni") była na takim samym poziomie jak ich pierwsza płyta, a ponadto "Nasze dni" rozczarowała publiczność. Płyta była bardziej nastawiona na gości, którzy wzięli udział w jej nagraniu (Deus, jako członek zespołu, Waco, Małolat, Stasiak i Fenomen na majku, a za podkłady wzięli się: DJ Romek, Majki, Volt, O$ka, Ceube, Tede, Dena i Waco). Później Płomień można było jeszcze usłyszeć na "Wkurwionych bitach" Volta w kawałku "Projekt jest w drodze". Jest to ostatni utwór Płomienia nagrany w składzie z Deusem.

Dalsza część biografii znajduje się na:
http://www.hip-hop.pl/ustawki/projektor.php?usr=11816406633566.

Utworów Pezeta można posłuchać na jego profilu w serwisie myspace:
http://www.myspace.com/pezet81.

Oficjalna strona rapera:
http://www.pezet81.pl/.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło