Phantom Planet jest zespołem grającym muzykę typu alternative rock, powstałym w Południowej Kalifornii w 1994r. . Obecnymi członkami zespołu są Alex Greenwald (główny wokal, gitara), Darren Robinson (gitara, wokal),Sam Farrar (gitara basowa, wokal), Jeff Conrad (perkusja). Zespół jest znany głównie dzięki utworowi "California", z czołówki serialu „Życie na fali” (oryg. "The O.C.").
Phantom Planet po raz pierwszy zagrali publicznie w Hollywood w 1995r. w klubie "The Dragonfly", do którego wstęp miały jedynie osoby powyżej 21 roku życia, przez co większość przyjaciół członków zespołu nie mogło się dostać na koncert.
Nazwa zespołu pochodzi od tytułu filmu klasy B z 1961 "The Phantom Planet", na którą muzycy zdecydowali się w 1994 będąc w tym czasie w Pizza Hut. Pierwszą płytą jest album "Phantom Planet is Missing" z 1998r., w którym znajduje się duża dawka utworów typu surf-rock. W 2002r. powstał album "The Guest", który zdobył wielką sławę dzięki piosence "California". W 2004r. powstał kolejny album, w którym zaczęto grać muzykę typu pop-rock oraz garage rock. Alex Greenwald, główny wokalista zespołu stwierdził że trzeba nadać zespołowi nowego, niepowtarzalnego brzmienia. W połowie powstawania albumu perkusista Jason Schwartzman odszedł z zespołu, zastąpił go Jeff Conrad, który pomógł w dalszym nagrywaniu. W niedługim czasie po wydaniu albumu odszedł z zespołu gitarzysta Jacques Brautbar, który stwierdził, że chce zając się fotografowaniem.Kuchar

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło