PRL – polski zespół rockowy, założony w 1992 r. przez Rafała Kwaśniewskiego, po jego przeprowadzce z Warszawy do Krakowa. Zespół działał przeważnie jako trio, z Kwaśniewskim jako gitarzystą, wokalistą i autorem niemal wszystkich utworów. Wykonywał energiczną muzykę, kojarzoną z rockiem alternatywnym i z modnym podówczas kierunkiem grunge, ale więcej wspólnego mającą raczej z gitarowym rockiem angielskim w stylu zespołu The Kinks. Atutem zespołu były chwytliwe kompozycje opatrzone ironicznymi tekstami lidera. Podstawą brzmienia była gra Kwaśniewskiego, który jako gitarzysta wypracował własny styl, charakteryzujący się pozorną nonszalancją i prostotą, w rzeczywistości jednak będący jednym z ciekawszych w polskiej muzyce rockowej. Przed założeniem PRL Rafał Kwaśniewski grał w kilku innych zespołach, takich jak Kult, Sstil, czy Elektryczne Gitary.

PRL, mimo niekwestionowanego potencjału, nie zdołał osiągnąć sukcesu komercyjnego w warunkach polskiego show-businessu. Zespół zaprzestał działalności około 1997 r.

Skład:
* Rafał „Kwasek” Kwaśniewski – gitara, śpiew, muzyka, teksty
* Ewa „Eva Lang” Fiut – gitara basowa, chórki
* Maciej „Nitro” Kowalik – perkusja (w początkowym okresie)
* Robert „Mały” Kasprzyk – perkusja (w późniejszym okresie)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło