PtakY - polski zespół muzyczny założony w grudniu 2002 przez Piotra Łukaszewskiego, gitarzystę grającego wcześniej w zespołach: Skawalker, IRA oraz KarmaComa. Grupa została uzupełniona przez: Sebastiana Makowskiego, Daniela Wernera, Marcina Kłosowskiego oraz Krzysztofa Dobiszewskiego.

Kariera zespołu Ptaky, po bardzo udanym debiucie, zyskała nie tylko ogólnopolski rozgłos, ale wręcz otarła się o wielki świat. Singel „Chroń to co masz” znalazł się na polskiej ścieżce dźwiękowej drugiej części filmowych przygód Spidermana. Pasmo kolejnych sukcesów przypadło na wiosnę i lato 2005 roku. Najpierw koncert w radiowej Trójce, transmitowany na całą POLSKĘ w studiu im. Agnieszki Osieckiej wypełnionym po brzegi publicznością, potem udział w koncercie jubileuszowym na 80-lecie Polskiego Radia podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, następnie występ na festiwalu Top Trendy, udział w koncercie GWIAZD podczas Festiwalu Rockowego „Union of Rock” w Węgorzewie, i w końcu - występ na Festiwalu Jedynki w Sopocie.Tak jak w latach ubiegłych, tak i w roku 2008 zespół wziął udział w „Dniu Kotana” w Warszawie na Placu Defilad. 11 listopada 2008 po raz kolejny zespół został zaproszony do programu Kuba Wojewódzki, gdzie wykonał piosenkę z nowego albumu " Kaznodzieja".

Od 11 września 2008 roku dostępna jest najnowsza płyta zespołu pt. Szkoła Latania i to zupełnie za darmo! Tym samym zespół zdecydował się na krok, który zrobiły wcześniej takie grupy jak Radiohead oraz Nine Inch Nails.

Album można ściągnąć ze strony www.ptaky.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło