Puddle of Mudd to amerykańska grupa muzyczna grająca post-grunge. W twórczości Puddle of Mudd wyraźnie słychać inspirację takimi zespołami jak Alice in Chains czy Nirvana.
Pierwotnie zespół został założony w 1993 roku w Kansas City. Po rozpadzie grupy powstała jej nowa wersja, założona w Los Angeles przez Wesa Scantlina, który jest aktualnie wokalistą Puddle of Mudd.

Nazwa zespołu oznacza w tłumaczeniu na polski "kałużę błota" i nawiązuje do miejsca, w którym członkowie grupy robili sobie próby. Miało to miejsce nad rzeką Missouri, która po jednej z powodzi zostawiła na ich ulubionym miejscu właśnie kałużę błota.

Zespół wynalazł podczas jednego z występów Fred Durst jako przedstawiciel wytwórni Flawless Records, z którą kapela podpisała kontrakt.

Puddle of Mudd znani są z takich hitów jak "Control", "Blurry" czy "She Hates Me".

W 2005 roku grupę opuściło jej 2 członków: Paul Phillips i Greg Upchurch. Upchurch jest obcenie perkusistą zespołu 3 Doors Down.

Ich pierwszy album, "Come Clean", sprzedał się w 5 milionach egzemplarzy. Jego następcę, "Life on Display", nabyło tylko 600,000 słuchaczy, co spowodowane było przez brak reklamy oraz brak pomocy ze strony wytwórni, Geffen Records.

W październiku 2007 roku zespół wydał kolejny album - "Famous". Na track liście znalazło się 11 utworów, z takimi hitami jak: Radiate, We Don't Have To Look Back Now, Thinking About You, It Was Faith czy też promujący album utwór - Psycho.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło