Historia zespołu sięga lat 2002-03. Pierwszym stałym składem Pull The Wire byli: Marszal (gitara, chórki), Łysy(perkusja) oraz Pepik(bas, wokal). Pierwsze lata zespołu zdominowały występy na lokalnej scenie w Żyrardowie, Warszawie oraz innych miastach głównie województwa mazowieckiego. W tym składzie zespół nagrał 8 utworów. Do 2009 roku zespół wystąpił przed takimi formacjami jak KSU, The Bill, Don Vasyl Roma. Przez wzgląd na sprawy osobiste w 2009 roku z zespołu odszedł Pepik. Po intensywnych poszukiwaniach zastępstwa dla niego do zespołu dołączyli Koziar (gitara), Wookie (wokal) oraz MicroMarszal (bas). Pierwszym wspólnym występem był koncert z okazji WOŚP - STOP POWODZIOM, który odbył się w lipcu 2010 roku. Od tego czasu, z jeszcze większą siłą rażenia chłopaki pokazują, że punk nie umarł, że można śpiewać o sprawach ważnych i poważnych, że można jednoczyć ludzi przeciwko głupocie, obojętności, nietolerancji i jednocześnie świetnie się bawić. W nowym składzie zespół ponownie występował z takimi gwiazdami jak The Bill, The Analogs czy Farben Lehre oraz na wielu innych koncertach również poza granicami mazowieckiego. W roku 2011 PTW pokazało się na Woodstocku w Pokojowej Wiosce Kryszny, gdzie supportowali zespół Farben Lehre, a następnie we wrześniu otwierali ogólnopolską trasę koncertową
Punky Reggae Live. Nasza muzyka, a przede wszystkim nasze występy, to potężna dawka energii. Bardzo pozytywnej energii. Wierzymy, że to wszystko połączone z tekstami skłaniającymi do refleksji, potrafi wyrwać z szarej rzeczywistości, wyświechtanych szablonów myśli i pozwala spojrzeć szerzej i bardziej świadomie na otaczający świat. Zapalamy ogień w sercach naszej publiczności.
Aktualnie zespół pracuje nad wydaniem w 2012 Long Play'a oraz przygotowuje się do wyruszenia w 2012 roku w jesienną trasę koncertową. Juz niedługo Pull The Wire zawita do takich miast jak Szczecin, Poznań, Gdańsk, Łódź czy Kraków.

www.pullthewire.art.pl
www.myspace.com/pullthewire
www.facebook.com/pages/Pull-The-Wire/150716048298874

Obecny skład PTW to:
Marszal - git, txt
Łysy - dr
Wookie - voc
Koziar - git
Adam Marszałek - bas

Kontakt z zespołem:
Tomasz "KoT" Ostrowski
kontakt.ptw@wp.pl
tel. 781-229-267

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło