Rastamaniek (ur. 1986) - wokalista i producent z Warszawy - w 2008r. wydał płytę "Huraggan", która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy w kraju i za granicą. Nagrania, które produkuje Rastamaniek emanują pozytywem, miłością i przede wszystkim wyluzowanym, niepowtarzalnym klimatem muzycznym.
Jego utwory oscylują w stylu zwanym Rapeggaehall (mieszanka rapu, reggae i dancehallu - przyp. red.) Obecnie powstaje druga solowa płyta utrzymana w klimacie
ragga-electro "Rastamaniek - Temperatura Pokojowa" - album promuje utwór "Nigdy Nigdy".
Rastamaniek zagrał ok.. 250 koncertów w Polsce i na Litwie.
Grał z/supportował takich artystów jak: Dilated People, Dreadsquad, Natural Dread Killaz, Love SEN-C Music, Molesta Ewenement, Overproof soundsystem, EastWest Rockers, Yah Meek, Ugly Duckling, Mor.W.A., Dżem, Junior Stress,...
http://www.myspace.com/rastamaniek

Po za solową działalnością, Rastamaniek i Fotoz Muz tworzą skład Jasna Liryka – jedyna w Polsce grupa, grający koncertowo-teatralne formy muzyczne w klimatach rap, reggae, dancehall, czyli - Rapeggaehall.
http://www.myspace.com/jasnaliryka

Rastamaniek jest wokalistą zespołu Raggamoova. To żywo-grający band oscylujący w okolicach jamajskiego raggamuffinu i warszawskiego hip-hopu.
Ekipa muzyczna składa się z basu, perkusji, klawiszy, gitary, gramofonów oraz trzech wokali.
W 2009r. Raggamoova zdobywa pierwsze miejsce w konkursie nowych zespołów na najbardziej popularnym festiwalu reggae w Polsce– Ostróda Reggae Festival 2009.
http://www.myspace.com/raggamoova

Gościnnie udziela się w etno-jazzowej formacji Warszawa Kiev Express, grającą mieszankę folkowych i ludowych motywów opartych o jazzowe aranże.
Instrumentarium zespołu to – fortepian, trąbka, puzon, saksofon, kontrabas, perkusja, perkusjonalia oraz wokalnie Rastamaniek. Utwory grane są w nietypowych podziałach rytmicznych, niespotykanych w utworach popularnych, hip-hopowych czy wręcz jazzowych.
http://www.myspace.com/wkexpress

Rastamaniek wraz z Kacezetem, Sensimilliousem, Klonem Gibbsonem Splifftonem tworzy Soundz Of Freedom soundsystem. Regularnie grają sety wokalno-dj’skie na terenie całej Polski i Litwy.
Po za stale rosnącą kolekcją płyt winylowych, grają swoje autorskie kompozycje.
http://www.myspace.com/soundzoffreedom


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło