Red Bridge - ta nazwa to nic innego jak nawiązanie do miejscowości Czerwony Most leżącej tuż za Końskimi. Tam oficjalnie przez Mateusza Salatę, Rafała Romańczuka i Konrada Kamizelę została podjęta decyzja o stworzeniu hard-rockowego zespołu. Nazwa Red Bridge zaczęła oficjalnie funkcjonować w styczniu 2006 roku, kiedy do składu Kamizela/Romańczuk/Salata/Szczepański dołączył drugi gitarzysta Maciej Boguta.

Niedługo po pierwszym w historii koncercie zespołu (16.VI.2006 r. w kieleckim klubie TUNEL) rozstali się z basistą Sebastianem Szczepańskim. Jego miejsce zajął Marcin Padusiński.

Oficjalny skład zespołu:
Konrad Kamizela - Wokal
Maciej Boguta - Gitara
Mateusz Salata - Perkusja
Rafał Romańczuk – Gitara
Marcin Padusiński – Gitara basowa

Zespół w połowie listopada 2006 r. zakończył prace nad materiałem na pierwsza płytę i tym samym zajął się pracą w studiu. Red Bridge z zamiarem promowania płyty za granicą, nagrało 13 anglojęzycznych utworów. Problemy finansowe, organizacyjne i czasowe poważnie opóźniły datę wydania. 27 lipca 2007 r. ukazał się pierwszy krążek zatytułowany: Nobody’s Real. Zespół sporo koncertował - po wydaniu płyty jeszcze więcej niż wcześniej. Grali u boku Dżemu, Comy, Braci, Closterkeller, Kukiza i Piersi, Kultu, IRY, Dody, Feel'a, Sztywnego Pala Azji i wielu innych. Wprowadzili w życie koncerty o charakterze akustycznym, które również przypadły do gustu publiczności.

Od połowy 2008 r. zespół tworzył nowe utwory z zamiarem wydania drugiej płyty - tym razem w całości w języku polskim. Grupa odeszła od wizji tworzenia obcojęzycznego materiału. Od 27 listopada 2008 r. do 17 marca 2009 r. Red Bridge pracował w Stodoła Studio w Stąporkowie nad kolejnym krążkiem. Płyta zatytułowana Szach mat zawierająca 12 utworów wyłącznie w języku polskim, została w listopadzie 2009 r. udostępniona na oficjalnej stronie zespołu.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło