Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irkiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę")
Do grania w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin` Dudi) i Łukasz Walczak ( znany z wielu, głównie jazzowych składów).
Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. Muzycy nie boją się momentami sięgać też po elementy reggae czy nawet klasycznego rocka. A teksty Darka, jak zwykle celnie opisują naszą, czasem smutną rzeczywistość. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. W lecie 2011r. zespół ma w planach występy na kilku znanych festiwalach. Już wiadomo, że wystąpi na Festiwalu Rock na Bagnie i na Festiwalu :Ku przestrodze" im. Ryśka Riedla
W lecie 2010 roku w MaQ studio zespół zarejestrował 19 premierowych piosenek., z których najciekawsze trafiły na debiutancki album "Horrroskop". Wydawcą płyty jest znana, niezależna firma Jimmy Jazz Records (wydawca m.in. Komet i Analogsów). Pierwszym singlem był utwór "Dzis umarłem na ulicy", do którego powstał klip w reżyserii Artura Długokęckiego(http://www.youtube.com/watch?v=Jgj2TLMjbTo). Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest piosenka "Karmazynowy śnieg".
.www.myspace.com/redakcja
http://redakcja.muzzo.pl/

Lista utworów (muz. i sł. Dariusz Dusza)
1. Pięć dni
2. Kolejny pomnik
3. Fanatycy
4. Horrroskop
5. Ratuj mnie przed samym sobą
6. Dziś umarłem na ulicy
7. Żadna praca nie hańbi
8. Tak jak kot
9. Nad moją głową
10. Robal
11. Karmazynowy śnieg
12. Przepis na szczęście
13. Zabójcy snów
14. Pod kinem





.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło