RH+ - teksty piosenek
Biografia
Początki istnienia zespołu RH+ to rok 1996. Spontaniczny pomysł Darka Marcinkowskiego (byłego wokalisty) i Maćka Krzewskiego został urzeczywistniony. Czteroosobowy zespół dzięki samozaparciu czlonków zaistniał na lokalnej scenie. Naturalna kolej rzeczy sprawiła, że z czasem w składzie zespołu nastąpiły drobne zmiany personalne. Początkowo tworzyliśmy głównie muzykę punk-rockowa z dynamiczna linią wokalna. Nowe inspiracje i pomysły wpłynęły na zmianę aranżacji istniejących utworów, oraz na charakter kolejnych kompozycji, które zawierały w sobie elementy innych gatunków muzycznych. Przyczyniło się to, do powstania świeżego i wyjątkowego brzmienia zespołu. 9 października wydaliśmy pierwszy album. HABALA , bo tak zatytułowany jest krążek RH+ , to efekt kilkuletniej pracy, ale i także zabawy muzyką sześciu przyjaciół z Jelcza-Laskowic.

Jak sami mówią o płycie: zebraliśmy na niej życiowe doświadczenia muzyczne i emocjonalne.

Rok 2010 dla zespołu RH+ z Jelcza-Laskowic i Wrocławia to czas poważnych zmian personalnych. Nowym wokalistą zespołu wybranym poprzez ogłoszony w internecie casting został Kamil "Franiu" Franczak.
Niespełna 21 letni Franiu pochodzący z Nysy w woj. opolskim, a obecnie mieszkający w Warszawie bardzo szybko zaadoptował się w nowym rhplusowym otoczeniu.

Członkowie RH+ tak komentują całą sprawę: "Frania warsztat wokalny, charakter, charyzma, poczucie humoru, pracowitość spowodowała iż bardzo szybko staliśmy się kumplami i już teraz czujemy jakbyśmy nadawali na tych samych częstotliwościach. Kamil wprowadził do zespołu wielką dawkę energii, świeżości i niebanalnych pomysłów".

Poświęcenie i samozaparcie nowego wokalisty jest tak ogromne, że nie zniechęca go odległość jaka dzieli go z zespołem i na próby przyjeżdża na czas. Wsiada w pociąg w Warszawie, dojeżdża do Wrocławia Głównego, następnie przesiada się w super szybki samochód Pawła Zybowskiego, perkusisty RH+ i po przejechaniu 25 km dobijają do sali prób w Jelczu-Laskowicach.

Zespół obecnie pracuje nad swoją kolejną płytą, do której teksty napisał Kamil Franczak oraz Dariusz Marcinkowski pierwszy wokalista plusów, który na stałe współpracuje z kapelą.

Na płycie znajdzie się 12 utworów + kilka niespodzianek dla fanów, których zespół jeszcze nie zdradza. Poza pracą nad płytą management bookuje kolejne terminy koncertów, których można doglądać na oficjalnej stronie www.rhplusband.pl. Na tej samej stronie znajduje się również nowa odsłona kultowego utworu Po prostu miłość w wersji anglojęzycznej.

Zapraszamy na oficjalną stronę zespołu www.rhplusband.pl oraz na www.myspace.com/rhplusband.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło