Run DMC - teksty piosenek
Zespół Run DMC powstał w 1983r. w Nowym Jorku. W jego skład wchodziło dwóch raperów - Joseph "Run" Simmons (brat Russela Simmonsa, założyciela wytwórni Def Jam), Daryll "DMC" McDanniels oraz DJ Jason "Jam Master Jay" Mizell.

Wszyscy członkowie poznali się w szkole średniej. Ich pierwszy singiel z 1983r. "It's Like That (Sucker MC's)", był zupełnie niepodobny do muzyki rap nagrywanej w tym czasie. Singiel ten od razu został okrzyknięty nagraniem "nowej szkoły" hip-hopu. Zespół ten zasłynął nie tylko z mocnych bitów, ale też z charakterystycznej techniki rymowania (Run kończył wersy rymowane przez DMC i na odwrót). Po wydaniu "King of Rock" w roku 1985, Run DMC stał się najbardziej rozpoznawalnym zespołem hip-hopowym w Stanach. Sukces jednak przyniósł im wydany w 1986r. album "Raising Hell", a właściwie sigiel "Walk This Way", czyli cover utworu grupy rockowej Aerosmith. Członkowie tej kapeli, wokalista Steven Tyler i gitarzysta Joe Perry mieli też pełny udział w nagraniu tego kawałka (Joe grał na gitarze, a Steven śpiewał w refrenach).

Od tego czasu muzyka Run DMC dostała miano rap'n'roll (dziś nazywamy to rapcore, czyli rapowanie do rockowych podkładów). Kolejne albumy zespołu zostały przyjęte równie ciepło, jak poprzednie. Nad ich sukcesem pracowali m in. producenci Russell Simmons i Rick Rubin. MC Run i DMC byli dobrymi przyjaciółmi raperów z Beastie Boys. w 1997r. Run DMC dali koncert w Warszawie. Jam Master Jay wyproduował w 1999r. nieoficjalny album 50 Centa "Power of the Dollar", był jednym z mentorów Centa. 30 października 2002r. Jason Mizell został zastrzelony w swoim studiu. MC Run jest obecnie mężem i ojcem dla czterech dzieci. Wydał 1 solowy album, ma swój reality show w MTV "Run's House" i jest pastorem. DMC od dawna zmaga się z problemem alkoholizmu. DMC szykuje również swój solowy krążek.

Dyskografia:
"Run DMC" (1984)
"King of Rock" (1985)
"Raising Hell (1986)
"Tougher Than Leather" (1988)
"Back From Hell" (1990)
"Down With the King" (1993)
"Crown Royal" (2001)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło