Sami - teksty piosenek
Zespół Sami to siedmioro młodych ludzi ze Śląska, grających ze sobą od stycznia 1997 roku.
Założycielami zespołu są Michał Laksa i Marek Sajnóg, nazwa SAMI pojawiła się dokładnie w 2000 roku.
Taśmę demo od której wszystko się zaczęło, dostarczył wydawcy, czyli firmie Box Music "po cichu" techniczny Dżemu, Szymon Rogosz. Było to jesienią 1999 roku.
W lutym 2000 roku zespół wszedł do studia żeby nagrać swój debiutancki album. Płyta powstawała w Katowicach w okresie luty-maj 2000.

Debiutancki singiel z piosenką "Lato 2000", który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce zrobił dużą furorę. Nagranie "Lato 2000" w pierwszym tygodniu grania znalazło się od razu na pierwszym miejscu listy "AirPlayChart", tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. Potem posypały się propozycje koncertowe...

Premierę debiutanckiego albumu poprzedziły 2 teledyski (do piosenek "Lato 2000" oraz "Stokrotka to ja" -3 miejsce na liście "AirPlayChart") bardzo często emitowane we wszystkich telewizjach w kraju
W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie "Żółte żaglówki" zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, w wielu z nich otrzymując status powerplay'a. Teledysk był emitowany w bloku "Premiery Opole 2001" w TVP1, oraz telewizji VIVA oraz POLSAT.
Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za "Debiut Roku".
Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę "Dla reszty świata". Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka "Za mało" do słów Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka "Oto jestem", która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim."

W roku 2008 Sami powracają z nowym singlem i materiałem na płytę która ma się ukazać jesienią. Zaczęli mocnym uderzeniem od występu na festiwalu w Opolu w czerwcu br (wraz z zespołem Feel). Feel to były gitarzysta zespołu Sami i jednocześnie kompozytor niektórych utworów, jednocześnie część kompozycji Feel została stworzona także dzięki zaangażowaniu zespołu Sami. Oba zespoły będzie można wielokrotnie spotkać w całej Polsce na wspólnych koncertach i nie tylko. Jednym z elementów promocji najnowszego materiału Sami jest także występ w konkursie na "HIT Lata", na tegorocznym festiwalu w Sopocie 8 sierpnia, gdzie zaprezentują swój nowy singiel pt. "Znaczek" na który można już głosować - zachęcamy:)"

http://www.sami.com.pl/

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło