Sandra - teksty piosenek
1. Sandra Cretu - niemecka wokalistka
2. Sandra - polska wokalistka śpiewająca R'N'B.


ad 1. Sandra Cretu urodziła się w Saarbrücken jako Sandra Ann Lauer. Niemiecka piosenkarka, znana głównie jako solistka pod pseudonimem Sandra.
Pierwszym jej nagraniem był zrealizowany w roku 1974 singiel "Andy, mein Freund". W latach 1979-1984 Sandra występowała w dziewczęcym trio Arabesque, który największą popularność zdobył w Japonii, gdzie wydał 13 albumów płytowych i 30 singli. W tym czasie pobierała nauki u Michaela Cretu, kompozytora i producenta muzycznego.
Po opuszczeniu zespołu Sandra rozpoczęła karierę solową utworem " Japan ist weit" (1984r.), niemiecką wersją utworu " Big In Japan " zespołu Alphaville, który stał się bardzo popularny w krajach niemieckojęzycznych. Produentem był Michael Cretu. Prawdziwy międzynarodowy sukces Sandra
odniosła dopiero następnym utworem (I'll Never Be) " Maria Magdalena", stworzonym wspólnie z
Hubertem Kahem. W roku 1986 na festiwalu Tokyo Song Contest utworem "In the Heat of the Night"
Sandra zdobyła drugie miejsce. W tym okresie nagrywa wiele utworów spółki Cretu/Kah, które stają się przebojami w Meksyku, Izraelu, Grecji i Szwecji.
7 stycznia 1988 na Ibizie, Sandra wychodzi za mąż za Michaela Cretu.
Sandra użyczyła głosu w wielu utworach zespołu Enigma, którego twórcą i głównym muzykiem był jej mąż. W 1995 roku Sandra i Michael zostają rodzicami bliźniaków: Nikity i Sebastiana.


ad 2. SANDRA - polska wokalistka śpiewająca w nurcie współczesnego R'N'B oraz autorka tekstów. Jej pasja do muzyki ujawniła się już gdy była dzieckiem, a edukacja w szkole muzycznej zapewniła udoskonalenie śpiewu oraz opanowanie gry na skrzypcach i pianinie.
Pomysł na stworzenie własnej muzyki pojawił się kilka lat temu, a pierwsze tego efekty to utwory powstałe w domowym zaciszu. Następnie nagrywała w studiach oraz występowała w wielu miastach Polski.
Sandra pisze teksty piosenek, czerpie pomysły ze swoich doświadczeń i przelewa refleksje na papier, a wszystko to płynie prosto z serca i miłości do muzyki. Artystka współpracowała z wieloma muzykami oraz grupami (rap, reagge, crunk). Ma na koncie płytę w duecie z Moną: "Kobieta zmienna jest". Fascynuje ją kultura hip-hopowa oraz muzyka soul i r'n'b. Sandra występuje w składzie z chórkiem żeńskim (Agata i Asia) oraz tancerkami - Darią i Iloną.
Prawdziwą pasją Sandry jest granie koncertów. Występowała już m. in. na festiwalu hip-hopowym w Gdyni, Płocku, Toruniu, WOŚP w Poznaniu 2006, Bruk Festival w Gdyni 2007 - gdzie wspólnie z Moną zdobyła pierwszą nagrodę. Przez swoją twórczość pragnie wnieść na polską scenę muzyczną trochę świeżości i nowych pomysłów oraz wypromować te klimaty muzyczne, których na naszym rynku jest zdecydowanie za mało.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło