Sarah Connor (ur. 13 czerwca 1980) – jest niemiecką piosenkarką, autorką tekstów oraz tancerką. Zadebiutowała w roku 2001.

Sarah Connor dorastała słuchając muzyki soul. Miał na to wpływ dziadek wokalistki, urodzony w Nowym Orleanie. Śpiewała w kościelnym chórze gospel, jako dziesięciolatka rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej. Na lekcje zarabiała pracując jako kelnerka w hotelu.

2000–2001
Po raz pierwszy wystąpiła przed dużą publicznością podczas koncertu Michaela Jakcsona w Niemczech, jako wokalistka w chórku. W wieku 17 lat porzuciła szkołę muzyczną, nagrała demo i rozesłała je do wytwórni płytowych pod nazwiskiem "Sarah Grey". W roku 2001 zgodziła się dołączyć do wytwórni Sony Music, podwytwórni X-Cell Records, aby nagrywać pod nowym pseudonimem "Sarah Connor".

W X-Cell Records pracowała z takimi producentami jak: Bülent Aris, Toni Cottura, Diane Warren i duo-producentami Kay Denar oraz Rob Tyger (KayRob), którzy ostatecznie wydali jej debiutancki album.

Green Eyed Soul ukazał się 26 listopada 2001. Piosenkarka była współautorką czterech piosenek, w tym dwóch wydanych jako single: Let's Get Back to Bed-Boy!, wykonywaną razem z amerykańskim raperem TQ oraz French Kissing, który zawierał sample utwóru No Diggity zespołu BLACKstreet. Trzecim singlem wydanym z albumu była piosenka From Sarah With Love, która zajęła miejsce #1 na listach przebojów w: Niemczech, Polsce, Portugalii, Szwajcarii. Piosenka była największym sukcesem Connor w roku 2002 i przyniosła jej niemieckie nagrody muzyczne ECHO oraz Comet.

2002–2003
Aby zdyskontować sukces singla From Sarah With Love, wokalistka jeszcze w 2002 roku wydała drugi studyjny album Unbelievable. Wyclef Jean napisał, wyprodukował i rapował na pierwszym singlu z albumu One Nite Stand (of Wolves and Sheep), który stał się kolejną piosenką artystki w pierwszej piątce niemieckiej listy przebojów. Natomiast sam album Unbelievable już po 48 godzinach od premiery uzyskał status złotej płyty w Niemczech. Pozostałymi singlami z płyty były Skin on Skin, He's Unbelievable i Bounce. Ten ostatni został nagrany w 3 wersjach i wydany w wielu krajach, m. in. w Stanach Zjednoczonych.

Przed wydaniem trzeciego albumu, Connor zdecydowała się na nagranie albumu koncertowego DVD, A Night to Remember: Pop Meets Classic. Koncert został zarejestrowany w styczniu 2003, a wydany w październiku tego samego roku. Piosenkarce towarzyszyła klasyczna orkiestra.

Kolejny album studyjny wokalistki nosi tytuł Key To My Soul i został wydany jeszcze przed tym, jak Connor zaszła w pierwszą ciążę (listopad 2003). Pierwszym singlem z albumu była piosenka nagrana z zespołem Naturally 7 Music is the Key, która zajęła miejsce #1 na niemieckiej liście przebojów.[6] Drugim i ostatnim singlem (z powodu zaawansowanej ciąży piosenkarki) była się piosenka Just One Last Dance nagrana z zespołem Natural, która zajęła miejsce #1 w Niemczech i Polsce, a w notowaniu hitów z całego świata zajęła pozycję #22.

Pod koniec roku 2003 wydano w USA remix utworu "Bounce", który zadebiutował na miejscu #54 amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. W Stanach Zjednoczonych wydany został album zatytułowany po prostu Sarah Connor, osiągając miejsce #106 amerykańskiej listy sprzedaży albumów.

2004–2005
Pod koniec roku 2004, po urodzeniu swojego pierwszego dziecka, piosenkarka powróciła na rynek muzyczny wydając singel Living to Love You, który zajął #1 pozycję w Niemczech i Szwajcarii.[9][10] Kolejnym singlem była piosenka From Zero to Hero, która znalazła się na soundtracku do filmu Roboty. Album, z którego pochodzą single Naughty But Nice zajął miejsce #1 na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

Latem 2005 roku, państwo Terenzi zdecydowali się na występ we własnym reality show "Sarah & Marc in Love". Życie rodziny piosenkarki można było oglądać do lipca, kiedy to ostatni odcinek programu zakończył ślub w Hiszpanii.

W grudniu 2005 roku, podczas gdy Connor promowała płytę trasą koncertową The Naughty But Nice Tour, wydany został świąteczny album Christmas in My Heart, promowany singlem o tym samym tytule. Zajął on miejsce #4 na niemieckiej liście przebojów.

2006
Po trasie koncertowej The Naughty But Nice Tour piosenkarka zrobiła przerwę w karierze muzycznej, z powodu drugiej ciąży. 24 listopada wydała singel The Best Side Of Life. Piosenka zadebiutowała na miejscu #4 niemieckiej listy przebojów. The Best Side Of Life pojawił się w kampanii promocyjnej Coca-Coli. Pod koniec 2006 roku wydano również reedycję albumu Christmas in My Heart.

W lutym 2007 roku piosenkarka powróciła do studia, aby nagrać kolejny już album Soulicious. Nagrania z krążka to głownie covery piosenek lat 70. wytwórni Motown takie jak: Son of a Preacher Man czy Sexual Healing. Pierwszym singlem z albumu był utwór The Impossible Dream (The Quest), który prowadził kampanię powrotu na ring niemieckiego boksera Henry Maske.

Drugim singlem z płyty jest utwór Sexual Healing nagrany w duecie z amerykańskim producentem muzycznym i piosenkarzem Ne-Yo.

2008
Pod koniec 2007 roku, w wywiadzie dla magazynu Bild, wokalistka potwierdziła, iż jest w trakcie pracy nad nowym albumem; Sarah wyznała, że w tym celu wyjechała do Nowego Jorku. W maju artystka oficjalnie potwierdziła, że ukończyła nagrywanie krążka, a jej rodzina ponownie weźmie udział w reality show "Sarah & Marc: Crazy in Love". Show rozpoczął się 3 lipca 2008 oraz zawiera fragmenty ukazujące prace nad longplayem "Sexy as Hell" i jego promocją.

Album "Sexy As Hell" ukazał się 22 sierpnia 2008. Pierwszym singlem promującym dzieło jest utwór "Under My Skin" wydany 1. sierpnia do pobrania w Internecie oraz 8 sierpnia 2008 na płycie CD. W pewien sierpniowy piątek (dokładnie 22 sierpnia 2008 roku), Sarah wystąpiła w programie Viva Live! kanału rozrywkowego Viva. Opowiadała tam o zakończeniu reality show "Sarah & Marc: Crazy in Love", o "Under My Skin" i Sexy as Hell oraz drugim singlu z albumu. Wokalistka zastanawiała się pomiędzy "I'll Kiss It Away", a "Still Crazy in Love". Ostatecznie wybrana została piosenka "I'll Kiss It Away", zadedykowana córce, Summer. Premiera odbyla sie 7 listopada. W wakacje roku 2008 odbyło się kilka krótkich koncertów promocyjnych.

W październiku 2008 Sarah i Marc Terenzi ogłosili, że planują rozwód.

Na 2009 rok wokalistka i jej drużyna zaplanowała trasę koncertową Sexy as Hell Tour. Artystka będzie jeździć po całych Niemczech, aby promować albumy Sexy as Hell i Soulicious.

W roku 2009 Sarah wspólnie z Enrique Iglesiasem nagrała piosenkę "Takin back my love" , która została nagrana na potrzeby promocyjne w krajach Niemieckojęzycznych, Czechach i Polsce. Oryginalna wersja była nagrana z Ciarą.

22 Pażdziernika 2010 roku Został wydany ósmy już album Sarah o nazwie "Real Love". Sama artystka promowała go mówiąc, że jest to powrót do Jej muzycznych korzeni. Pierwszą promującą go piosenką była "Cold as ice", która stała się ogromnym hitem w całej Europie, w tym również w Polsce docierając do pierwszych miejsc w kilku dużych stacjach radiowych.
Drugim singlem była ballada "Real Love" singiel okazał się średnim sukcesem w krajach niemieckojęzycznych.
Trzecim singlem miała być piosenka "Stand up" lecz z powodu trzeciej ciązy artystki jego premiera została przesunięta, aby pózniej została całkowicie anulowana.

W 3 tyg po porodzie Sarah zapowiedziała, że w Listopadzie 2011roku na jednym z koncertów zaprezentuje swoje dwie nowe piosenki

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło