Pod tą nazwą występuje więcej niż jeden wykonawca:

1)Sashka Harova Antonova urodziła się 4 stycznia w Velingradzie. Wiele lat mieszkała w Rakitovie, gdzie ukończyła edukację. W wieku 14 lat jej nauczycielka muzyki zorganizowała konkurs, w którym wybrała 20 osób do szkolnego chóru. Wtedy właśnie została odkryta i została główną solistką w zespole. Grupa pojechała nawet w trase koncertową po Bułgarii. W wieku 17 lat śpiewała w restauracjach w Velingradzie, aż otrzymała propozycję śpiewania w stolicy. Zaczęła występować z takimi zespołami jak ork. Kristali oraz ork. Univers. Sasha śpiewa w wielu językach, w jej repertuarze są piosenki serbskie, greckie i romskie. Pytana o swoich ulubionych wykonawców wymienia Desi Slavę, Djenę, Preslavę i Toni Storaro. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim singlem, który zostanie wydany przez wytwórnię Real Enterprises.

2) DJ Sasha jest powszechnie znanym i niezwykle utalentowanym muzykiem, który stworzył wokół siebie ogromną grupę zwolenników pracując jako DJ i producent. Sławę zdobył nie tylko dzięki rozwijaniu i rozpowszechnianiu swoich ulubionych gatunków muzycznych jakimi są progressive house i trance z elementami break beat'u i deep house'u, ale także za swój genialny talent, osobowość, poczucie humoru i pasję do muzyki. Sasha, a właściwie Alexander Coe, urodził się w małym walijskim miasteczku Bangor, ale dorastał w Hawarden, gdzie dostał sie do elitarnej szkoły. Czuł jednak, że tam nie pasuje, dlatego powrócili do Bangore, żeby zamieszkać z ojcem. Pomimo protestów Alexandra, macocha zmuszała go do grania na pianinie. Wtedy nawet nie przypuszczał, że jeszcze kiedyś powie jej za to: dziękuję. DJ Sasha interesował sie muzyką od wczesnych lat młodości. Wtedy to, jak większość jego rówieśników, słuchał pop'u. Prawdziwa przygoda z muzyką rozpoczęła sie natomiast wraz z odkryciem przez niego sceny klubowej. Tego olśnienia doznał podczas wizyty w Manchesterze, gdzie w późnych latach 80-tych i wczesnych 90-tych, muzyka klubowa się prężnie rozwijała. Postanowił więc przenieść sie do Manchesteru. W jednym z tamtejszych pubów, DJ poszukiwał ludzi do grania klubowych kawałków. Sasha zgłosił sie na ochotnika, chociaż jak teraz mówi miał zaledwie 30 płyt.
Prawdziwy przełom dla Sashy nastąpił wraz z przyjęciem przez niego posady rezydenta w klubie Shelly. Podczas gdy wszyscy DJ'e grali amerykański house, Sasha zaproponował coś zupełnie innego, bardziej ambitnego, czym klubowicze niemal natychmiast się zachwycili. Był to włoski house z wyraźnymi akcentami melodyjnych dźwięków pianina. Tłumy szalały na parkiecie, natomiast Sasha zbierał laury. Ten etap w jego życiu, otworzył mu furtkę do prawdziwego sukcesu, który przyszedł już niebawem. Sasha objął posadę rezydenta w Renaissance, gdzie stworzył swoją niszę muzyczną i pomógł wprowadzić nowy styl do brytyjskiej muzyki house. W Renaissance miały miejsce dwa ważne wydarzenia: Sasha zmiksował pierwszy brytyjski DJ mix album i poznał John'a Digweed'a, co zaowocowało powstaniem spółki "Northern Exposure". Sasha i John zdążyli zagrać razem na pięciu kontynentach oraz zmiksować 3 albumy "Northern Exposure", które trafiły do ponad jednego miliona ludzi na świecie. Razem także byli rezydentami w słynnym nowojorskim klubie Twilo. Sasha bez wątpienia osiągnął wielką sławę, jednak to, co umożliwiło mu utrzymanie tak wysokiego miejsca w tym często kapryśnym świecie kultury klubowej to przede wszystkim jego szczera osobowość, serdeczność dla rówieśników oraz niesamowite poczucie humoru. Zawsze chętny, by dzielić sie tym, co spotyka na swej drodze.
Sasha wpadł na pomysł, by zaprosić swych przyjaciół i kolaborantów BT, do wzięcia udziału w, jak on to określił: "jednym z najbardziej niesamowitych muzycznych przeżyć w moim życiu". Nawiązywał tutaj do wydarzenia jakie miało miejsce w 1998 roku w Bath (Anglia), gdzie zaproszono, jak co roku, artystów z całego świata do mieszczących sie tam studiów nagrań. Byli tam przez tydzień i mieli zamiar stworzyć jedną ścieżkę, zrobili natomiast pięć i byli w trakcie ukończenia jeszcze czterech. Sasha był zachwycony atmosferą tam panującą i ludźmi, którzy przybyli. Jeszcze tego roku, wyczerpujące, trwające trzy miesiące tournee, zaniosło ich dźwięki w dalsze zakątki Ameryki, propagując tym samym ewangelię powtarzającego sie beat'u i pomysłowego miksowania. Latem Sasha ponownie wypuścił swoją muzykę, tym razem współpracując z DJ Darren'em Emerson'em. Owocem był krążek "Scorchio", który podsumował wszystko to, co jest najlepsze w muzyce Sashy: głęboka, inteligentna muzyka, która ciągle pokazuje sens zabawy i najlepiej sprawdza się na zapełnionym i szalejącym parkiecie ludzi. W 1999 roku Sasha został poproszony o zrobienie muzyki do największej gry Sony Playstation - "Wipeout 3". Był także jedynym artystą, którego zaproszono do zremiksowanie numeru "Out Of Control" autorstwa Chemical Brothers, a także w 1998 "Ray of Light" i "Substitute for Love" Madonny. Dla Sashy, muzyka była jego pierwsza miłością, a prawdziwą radość daje mu możliwość dzielenia tej muzyki z innymi. Muzyka stała się niego wielką pasją, w którą wkłada całego siebie. Jak wielu mówi: Gra taką muzykę, która pozwala przemówić emocjom, przez co porywa ludzi na parkiet. Jest to człowiek obdarzony wielkim talentem i charyzmą.

3) Niemiecki wokalista Sascha Schmitz znany jako Sasha urodził się 5 stycznia 1972 roku w niemieckim mieście Soest, gdzie mieszkał i wychowywał się przez dłuższy okres dzieciństwa.
Zadebiutował w 1998 roku, kiedy to ukazał się jego album zatytułowany "Dedicated To...". Znalazły się tam przeboje "I Feel Lonely", "If You Believe" i "We Can Leave The World", dzięki którym zdobył sobie uznanie fanów.
Kolejny longplay - "... You" - ukazał się wiosną 2000 roku. Wśród utworów tam prezentowanych znalazł się kolejny hit Sashy - piosenka 2)Niemiecki wokalista Sasha zadebiutował w 1998 roku, kiedy to ukazał się jego album zatytułowany "Dedicated To...". Znalazły się tam przeboje "I Feel Lonely", "If You Believe" i "We Can Leave The World", dzięki którym zdobył sobie uznanie fanów.
Kolejny longplay - "... You" - ukazał się wiosną 2000 roku. Wśród utworów tam prezentowanych znalazł się kolejny hit Sashy - piosenka "Owner Of My Heart". Obydwa albumy odniosły ogromny sukces komercyjny szczególnie w Niemczech ale i w wielu innych krajach europejskich, znajdując w sumie ponad milion nabywców, a większość jego koncertów była wyprzedana. Co ciekawe, przychodziły na nie całe rodziny.
Trzeci album wokalisty, "Surfin' on a Backbeat", ukazał się w listopadzie 2001 roku. Przy pracy nad płytą artystę wspomagało wielu znanych i cenionych fachowców, w tym basista Phil Spalding (z zespołu Robbiego Williamsa) i perkusista Zak Starkey. Album promował singiel "Here She Comes Again". Obydwa albumy odniosły ogromny sukces komercyjny szczególnie w Niemczech ale i w wielu innych krajach europejskich, znajdując w sumie ponad milion nabywców, a większość jego koncertów była wyprzedana. Co ciekawe, przychodziły na nie całe rodziny.
Trzeci album wokalisty, "Surfin' on a Backbeat", ukazał się w listopadzie 2001 roku. Przy pracy nad płytą artystę wspomagało wielu znanych i cenionych fachowców, w tym basista Phil Spalding (z zespołu Robbiego Williamsa) i perkusista Zak Starkey. Album promował singiel "Here She Comes Again".

Sasha Strunin, właśc. Aleksandra Strunin[2], ros. Александра Струнина (ur. 27 października 1989 w Leningradzie, ob. Petersburg) – polska piosenkarka pochodzenia rosyjskiego. Od 2005–2009 była wokalistką zespołu The Jet Set. W 2009 rozpoczęła karierę solową. Aleksandra Strunin urodziła się 27 października 1989 w Leningradzie. Jest jedynym dzieckiem śpiewaków operowych: Igora Strunina[4], pochodzącego z Rosji, i Vity Nikołajenko[1], pochodzącej z Ukrainy, gdzie Strunin mieszkała przez trzy lata swojego życia[5]. W 1992 wraz z rodzicami, którzy otrzymali kontrakt w Teatrze Wielkim, przeprowadziła się do Poznania[2]. Uczyła się w tamtejszym Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysła II oraz uczęszczała do podstawowej szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie[2].

Jako nastolatka przez pewien czas trudniła się modelingiem[6]. W 2003 została laureatką Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. W 2005 wzięła udział w 4. edycji programu Idol, w którym dotarła do półfinału. W 2008 zdała maturę, a w 2009 rozpoczęła studia na Wydziale Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło