Australijski duet założony przez wokalistę i autora tekstów Darrena Hayes'a oraz instrumentalistę Daniela Jonesa.

Panowie spotkali się w Brisbane na początku lat 90. dzięki ogłoszeniu prasowemu. Wcześniej obydwaj występowali w różnych barowych zespołach, grając dookoła wybrzeża Queensland.
Wspólna praca wkrótce zaowocowała taśmą demo, która spotkała się z zainteresowaniem zarówno dziennikarzy jak i wytwórni płytowych.
W końcu zespół podpisał kontrakt z Columbia Records. W efekcie powstał debiutancki album, zatytułowany Savage Garden, który ukazał się w marcu 1997 roku.

Premierę krążka poprzedził singiel I Want You, który błyskawicznie zdobył status platyny, jako najlepiej sprzedawany w Australii, natomiast płyta Savage Garden, na świecie sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy. Najsłynniejsze hity z tego longplaya to wspominany wcześniej I Want You, oraz To The Moon And Back, i Truly Madly Deeply.

W 1997 roku zespół otrzymał aż 13 nagród ARIA (nagrody australijskiego przemysłu muzycznego), a wkrótce duet wyruszył w turnee, najpierw po Australii, a następnie po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie.
W 1998 roku Darren Hayes przeprowadził się z Australii na Manhattan i jak sam twierdzi to zdarzenie było silną inspiracją przy tworzeniu nowego materiału.

W lutym 1999 roku pojawił się nowy singiel Savage Garden - The Animal Song, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Gorsza Siostra" w reżyserii Garry'ego Marshalla. Drugim singlem poprzedzającym nową płytę był - I Knew I Loved You, a w teledysku do niego nakręconym wystąpiła Kristen Dunst.

Album Affirmation ukazał się w październiku 1999 roku. Nagrywany był w San Francisco i w Nowym Jorku, a Hayes i Jones byli współproducentami płyty.

Jednak w październiku 2001 roku, po czterech latach istnienia, duet Savage Garden rozpadł się.

Wokalista Darren Hayes rozpoczął karierę solową i nagrał album Spin, natomiast Daniel Jones założył własną wytwórnię płytową - Meridienmusik, i współpracuje z australijskim zespołem Aneiki.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło