Seether - teksty piosenek
Seether, zespół rockowy pochodzący z Republiki Południowej Afryki. Jego założycielem i wokalistą jest Shaun Morgan, prywatnie były narzeczony Amy Lee, wokalistki zespołu Evanescence. Saron Gas, bo tak początkowo nazywała się kapela, wydał swoją pierwszą płytę – Fragile – w 2000 roku w RPA. Po sukcesie płyty w ojczyźnie zespołem zainteresowała się Wind-up Records. Muzycy podpisali kontrakt z wydawnictwem, jednak musieli zmienić nazwę. Wybrali „Seether” inspirując się singlem Veruca Salt i wyjechali do USA. Pierwszą płytą starego-nowego zespołu był Disclaimer, na którym znalazły się trzy single – Fine Again, Driven Under oraz Gasoline. Los chciał jednak, żeby tylko Fine Again odniosło jakikolwiek sukces.

Po wydaniu Disclaimera muzycy byli ciągle „w trasie” dając regularnie koncerty z nadzieją, że ich popularność wzrośnie. Po skończeniu trasy koncertowej chcieli wrócić do studia by coś nagrać, jednak wcześniej zobowiązali się pomóc Evanescence w ich trasie obejmującej cały glob. W tym czasie skomponowali nową wersję ballady „Broken” w której głosu udzieliła Amy Lee. Piosenka odniosła sukces podczas koncertów, więc muzycy – po ich skończeniu – wkroczyli do studia by ją nagrać wraz z Amy Lee.”Broken”, razem z „Sold me” znalazło się na soundtracku do filmu Punisher, co przyniosło zespołowi większą popularność, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Disclaimer II, rozszerzony o kilka nowych piosenek i remixów z wcześniejszej płyty, trafił na półki sklepów w 2004 roku.

Rok później zespół wydał kolejną płytę, zatytułowaną Karma and Effect. Krążek miał nazywać się początkowo Catering to Cowards, ale muzycy zrezygnowali z tej nazwy. Podczas trasy koncertowej promującej nową płytę Seether wydał kolejną. One Cold Night, bo taką nosi nazwę, powstała jednak z konieczności – Shaun Morgan cierpiał bowiem na kłopoty z brzuchem, zdecydował więc, że zagrają akustyczne wersje piosenek z Karma and Effect oraz innych albumów po to, aby nie rezygnować z występu.

23 października 2007 roku ukazał się nowy, długo oczekiwany album zespołu - Finding Beauty In Negative Spaces. Znalazło się na nim 12 kawałków, najbardziej promowanym jest oczywiście “Fake It”. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez fanów, jednak jest wciąż postrzegana jako gorsza od Disclaimera II.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło