Simple Plan - teksty piosenek
Simple Plan - zespół pochodzący z Montrealu w Kanadzie założony w 1999 roku . Grają mieszankę punka, rocka i popu. W skład zespołu wchodzą:
- Pierre Bouvier - wokal
- David Desrosiers - bass, drugi głos
- Sebastien Lefebvre - gitara, drugi głos
- Jeff Stinco - gitara
- Chuck Comeau - perkusja
Zespół wywodzi się z wcześniejszego Resetu założonego w 1992 roku, w którym grali Chuck i Pierre. Reset swój debiutancki krążek No Worries wydał w 1997 roku. Niedługo po wydaniu płyty Chuck opuścił zespół, by kontynuować naukę w college'u. 2 lata później razem z kolegami ze szkoły, Jeffem i Sebastienem założył nowy zespół. Do współpracy zaprosił kumpla z poprzedniej grupy, Pierre'a. Jego miejsce zajął David, jednak gdy i jemu zaproponowano dołączenie do nowej grupy także opuścił Reset. Nazwę Simple Plan chłopcy wybrali ze względu na upodobanie do filmu A Simple Plan, tym bardziej, że założenie zespołu było ich "prostym planem" na uniknięciem regularnej pracy. Miała to być jedynie nazwa początkowa, ale okazała się strzałem w dziesiątkę i członkowie zespołu nigdy już nie myśleli o jej zmianie. Z początku Simple Plan grywał tylko na różnych festiwalach punk-rockowych jak Warped Tour 2001, Edge Fest II i Toronto Snow Jam. Zespół wydał trzy albumy studyjne: No Pads, No Helmets... Just Balls w 2002, Still Not Getting Any... w 2004, Simple Plan w 2008 oraz dwa albumy koncertowe: Live in Japan 2002 i MTV Hard Rock Live (2005). Album pt. Simple Plan wydany został dokładnie 12 lutego 2008 w USA, przy czym pierwszy singel z tej płyty pt. When I'm gone został wydany już 29 października 2007. 21 czerwca 2011r zespół wydał najnowszy album pt. Get Your Heart On!, który nagrywał od sierpnia do listopada 2010 roku.

Dyskografia
2000 No Pads, No Helmets... Just Balls
2002 Live in Japan 2002 zapis koncertu
2004 Still Not Getting Any...
2005 MTV Hard Rock Live zapis koncertu z Orlando
2008 Simple Plan
2011 Get Your Heart On!

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło