Skunk Anansie - teksty piosenek
Skunk Anansie - założony w Londynie angielski zespół rockowy znany dzięki wokalistce Skin (Deborah Anne Dyer). Pozostali członkowie: Cass (Richard Lewis; gitarzysta basowy), Ace (Martin Kent; gitarzysta), Mark Richardson (perkusja). Nazwa zespołu pochodzi od dwóch zwierząt: skunksa i jamajskiego, silnie trującego pająka. Grupa utworzona w 1994 zakończyła działalność w 2001. W 2009 roku zespół powrócił jednak do wspólnego grania, wydając kompilację największych hitów, a rok później studyjny album. Skunk został zauważony bardzo szybko, już 10 kwietnia 1994, na swoim drugim koncercie przez Ricka Lennoxa, który uznał, że musi ona osiągnąć sukces. Po paru miesiącach zespół zaczął współpracę z One Little Indian Records. Ich pierwszym singlem była piosenka: Little Baby Swastikkka, która była niestety tylko "piosenką radiową". Następny singiel to kontrowersyjny Selling Jesus, który dotarł do pierwszych dziesiątek brytyjskich list niezależnych i do miejsca 46 zestawienia Top100. Był on zapowiedzią pierwszego albumu Skunka - Paranoid & Sunburnt, który ukazał się we wrześniu 1995 roku. Selling Jesus znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Strange Days". Kolejny singiel to I Can Dream, który dotarł do Brytyjskiego Top 40. W tym czasie grupa koncertowała z Therapy i pojawiła sie w pierwszej edycji programu telewizyjnego The White Room dla Channel 4. Po współpracy z Bjork przy singlu Army Of Me rozpoczęli prace nad swoim pierwszym albumem Paranoid & Sunburnt z Andym Wallacem (Nirvana, Rage Against The Machine), który ukazał sie we wrześniu 1995 roku.

Wyróżnienia Skunka:

Zespół bardzo szybko zyskał uznanie zarówno wśród krytyków jak i publiczności, singiel Little Baby Swastikkka zapewnił im mocną pozycję na rynku muzycznym. Tuż po ukazaniu się ich pierwszej płyty czasopismo Kerrang! uznało Skunk Anansie za najlepszy debiutujący zespół. Później, w 1996 roku, zostali nominowani do nagrody MTV Music Award w kategorii debiuty. W 1996 roku Kerrang! ogłosił Skunka najlepszym zespołem grającym "live". W 1997 roku kolejne nominacje MTV- najlepszy zespół "live" i najlepsza grupa rockowa. W roku 2001 zespół zdecydował zawiesić działalność. Skin rozpoczęła solową karierę, wydając dwa albumy oraz tworząc utwory do ścieżek dźwiękowych w filmach.
Po dziesięcioletniej przerwie zespół postanowił się reaktywować. We wrześniu 2010 roku wydali swój czwarty album - Wonderlustre.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło