Stare Dobre Małżeństwo

166 tekstów piosenekstrony: 1 2 »
Stare Dobre Małżeństwo - teksty piosenek
Zespół wyrósł z kręgów studenckich, zaczynali jako duet męskich głosów i gitar. Byli to Krzysztof Myszkowski oraz Andrzej Sidorowicz. Ci dwaj panowie grali ze sobą w szkole średniej, a później na studiach. Pierwszemu kibicowali studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugiemu zaś Politechniki. Na jednym z akademickich występów zapowiadajacy chłopaków spiker pierwszy raz określił ich jako Stare Dobre Małżeństwo, powiedział tak, gdyż uważał, że oni znają się i grają ze sobą tak długo, że można przypisać im taką etykietę. Etykieta na początku była wspominaną anegdotą, lecz później przerodziła się w nazwę zespołu, która, jak wiemy, przetrwała do dzisiaj.
Skład powiększył się po koncercie na FAMIE, gdzie zespół zaprosił Wojtek Bellon, który to wcześniej na festiwalu w Krakowie odkrył fenomen gości z Poznania. Ola Kiełb zasiliła męską grupę swoim niebiańskim głosem, później w 1984 dołączył też Sławek Plota, Andrzej Sidorowicz zrezygnował. Pod koniec lat osiemdziesiątych rozstała się z zespołem jedyna kobieta, ze składu został tylko Krzysztof Myszkowski, a do niego dołączyli i grają do dziś: Wojciech Czemplik, wirtuoz skrzypiec, Roman Ziobro, wspaniale pulsujący basista, oraz Ryszard Żarowski, niezwyciężony gitarzysta klasyczny i elektryczny.
Na początku sezonu artystycznego 2002/2003 po długoletniej współpracy z zespołem pożegnał się Roman Ziobro, a jego miejsce zajął równie znakomity basista Robert Szydło.
Roczna współpraca z Robertem zaowocowała wydaniem podwójnego albumu koncertowego zarejestrowanego w Teatrze Buffo w Warszawie. Płyta zatytułowana jest "Bucalala!". W chwili obecnej na gitarze basowej (sześciostrunowej) wydaje dźwięki kolega Roberta - Andrzej Stagraczyński. W 2006 z grupą związał się gitarzysta Dariusz Czarny (wcześniej - Bohema "kędzierzyńska"), a w 2007 - Przemysław Chołody (harmonijka).

Skład zespołu
* Krzysztof Myszkowski - śpiew, gitara, harmonijka ustna
* Wojciech Czemplik - skrzypce, mandolina
* Ryszard Żarowski - gitary
* Andrzej Stagraczyński - gitara basowa
* Dariusz Czarny - gitary
* Przemysław Chołody-harmonijka ustna
* Arkadiusz Osenkowski - sakosofon

Oficjalna strona zespołu: http://www.sdm.art.pl
Wirtualny Fanklub SDM: www.sdm.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło