Static-X

53 teksty piosenek
Static-X to amerykański zespół industrialno-metalowy.

Zespół został założony w 1994 roku w Chicago przez Wayne'a Statica i Kena Jaya. Po nieudanych próbach skompletowania pełnego składu, Static i Jay postanowili przenieść się do Los Angeles, by tam dalej poszukiwać innych muzyków. W Los Angeles poznali Tony'ego Camposa, zakładając zespół znany wówczas pod nazwą Static. Koichi Fukuda, zjawiając się pod drzwiami Wayne'a Statica z karteczką "jestem waszym nowym gitarzystą", uzupełnił szeregi. Razem już jako Static-X podpisali umowę z Warner Bros Records na początku roku 1998.

Debiutancki album zespołu, Wisconsin Death Trip, ukazał się 23 marca 1999. Najbardziej znane utwory z tego albumu to "Push It", "I'm With Stupid", "Bled For Days" oraz "Fix". Static-X wyruszył na trasę promującą album. Członkowie zespołu wystąpili między innymi na dwóch imprezach z serii Ozzfest. W tym roku zespół wydał też mało znaną, w Polsce niedostępną EP "The Death Trip Continues", zespół napisał też utwór "Otsegolation" do gry "Omega Boost" wydanej na konsolę PlayStation. Album sprzedał się w nakładzie 1 miliona, co oznaczało, że zespół dostał platynową płytę. Wartym uwagi jest fakt, że zespół zyskał wielką popularność głównie dzięki radiowemu DJ-owi Howardowi Sternowi.

Przed nagraniem drugiego albumu, zatytułowanemu "Machine", gitarzysta Koichi Fukuda opuścił zespół, by poświęcać więcej czasu swojej rodzinie oraz zająć się innymi projektami muzycznymi. Muzyk został zastąpiony przez nowego gitarzystę Trippa Eisena, znanego wcześciej z zespołu Dope, ale na nowym albumie wszystkie gitary nagrał Wayne. "Machine" została wydana 22 maja 2001. Album charakteryzuje przesunięcie środka ciężkości z elektroniki na bardziej gitarowe granie.

W 2003 Static-X wydał swój trzeci album "Shadow Zone", podczas nagrywania tego albumu Eisen napisał i nagrał już część materiału. Przed nagraniem albumu zespół opuścił Ken Jay z powodów, jak samo to określił, "różnic politycznych". Do nagrania perkusji został poproszony Josh Freese z A Perfect Circle, Stałym perkusistą został Nick Oshiro, poprzednio znany z zespołu Seether. Shadow Zone została wydana 7 października 2003.

20 lipca 2004 zespół wydał album "Beneath... Between... Beyond..." - kolekcję rarytasów i nagrań demo.

Krótko po wydaniu "Beneath... Between... Beyond..." zespół rozpoczął pracę nad czwartym albumem zatytułowanym "Start A War". W lutym 2005 Tripp Eisen został aresztowany w związku z molestowaniem seksualnym dzieci, za co grozi mu wieloletnie więzienie. Krótko po aresztowaniu gitarzysta został wyrzucony z zespołu, zastąpił go pierwszy gitarzysta Static-X Koichi Fukuda, który zajął się programowaniem i miksowaniem nowego albumu, kolejny raz wszystkie gitary nagrał lider zespołu Wayne Static. "Start A War" został wydany 14 czerwca 2005.

Zespół zakończył nagrywanieo albumu zatytułowanego "Cannibal" w styczniu 2007. Szósty z kolei album promują single "Cannibal" oraz "Destroyer". Album został wydany 3 kwietnia 2007 w kilku edycjach różniących się zawartością. Cannibal to najcięższa płyta zespołu, w której usłyszymy najmniej elektroniki oraz niezwykle agresywny wokal Wayne'a. Co ciekawe jest to pierwsze nagranie zespołu, w którym posiada on ten sam skład drugi raz z rzędu. Ich najnowszy album to Cult of Static (2009)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło