Sum 41

61 tekstów piosenek
Sum 41 - teksty piosenek
Sum 41 – kanadyjski zespół pop punkowy pochodzący z Ajax w Ontario założony 31 lipca 1996. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Deryck Whibley (wokal prowadzący, gitara, keyboard), Thomas Thacker (gitara, wokal wspierający), Jason McCaslin (gitara basowa, wokal wspierający) i Steve Jocz (perkusja, wokal wspierający).

W 1999 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Island Records. Od tego czasu grupa wydała cztery albumy studyjne, wszystkie osiągnęły status platynowej płyty na terenie Kanady. Największy sukces spośród dotąd wydanych albumów grupy odniósł All Killer No Filler – nagranie zdobyło trzykrotnie status platynowej płyty w Kanadzie oraz jednokrotnie w USA. Album był promowany przez singel Fat Lip , który osiągnął 1. miejsce na liście Modern Rock Tracks. Drugi singel z albumu, In Too Deep, uplasował się na 10. miejscu listy Modern Rock Tracks.

Zespół ceniony jest za organizowanie długich tras koncertowych (średnio 300 koncertów w roku) trwających nierzadko dłużej niż półtora roku. Grupa była siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Juno (kanadyjski odpowiednik Nagrody Grammy), dwukrotnie będąc jej laureatem (Najlepszy Zespół za 2002 i Album Rockowy za 2005 (za Chuck). Zespół był trzykrotnie nominowany do nagrody Canadian Independent Music Awards; w 2004 formacja została laureatem Woodie Award za "duży wpływ na kulturę rockową". Zespół był kandydatem do nagrody magazynu Kerrang! w kategorii "Najlepszy Koncert" (2003).

Albumy:

* Half Hour Of Power (2000)
* All Killer No Filler (2001)
* Does This Look Infected? (2002)
* Chuck (2004)
* Underclass Hero (2007)
* Screaming Bloody Murder (2011)


Skład zespołu:

Deryck Whibley (Bizzy D) - gitara, wokal, keyboard/pianino
Jason McCaslin (Cone) - gitara basowa, boczny wokal
Thomas Thacker - gitara, wokal
Steve Jocz (Stevo 32) - perkusja

Strona internetowa zespołu - http://www.sum41.com
Strona internetowa fanów zespołu - http://www.sum-41.net

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło