Sumptuastic - teksty piosenek
SUMPTUASTIC to siedmioosobowa grupa pochodząca z Bolesławca, która powstała w 2000 roku.

Debiutancki album „...bo to wszystko jest Dla Ciebie” wydany w 2003 roku osiągnął ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Drugi album „Cisza” ( 2005 r.) ugruntował popularność zespołu, zdobywając uznanie wśród 45 tysięcy nabywców.

We wrześniu 2006 roku światło dzienne ujrzał trzeci album „Bez ciemności nie ma snów”. Przez pierwsze tygodnie od dnia premiery był jednym z najchętniej kupowanych polskich albumów (w premierowym tygodniu – jako najwyższa nowość – zadebiutował na 12 pozycji listy OLiS. W następnym trafił już do Top 10). Wydanie trzeciego albumu poprzedził występ na Sopot Festival 2006, do którego zespół zakwalifikował się jako jeden z pięciu finalistów wybranych przez słuchaczy Radia Zet. Piosenka „Za jeden uśmiech Twój” przez kilkanaście tygodni była jednym z najczęściej odtwarzanych przebojów w ogólnopolskich stacjach radiowych. Drugim singlem promującym album był utwór tytułowy „Bez ciemności nie ma snów”. W roku 2007 SUMPTUASTIC ponownie wystąpił na Sopot Festival 2007 z utworem „Opuszczony”. Finalnie trzeci album zespołu zdobył status Złotej Płyty.

Po trzech latach od wydania trzeciego albumu SUMPTUASTIC powrócił z nowym albumem „Iluzjoniści” (wrzesień 2009). Singlem promującym album został utwór „Mali Wielcy”, który przez kilka tygodni zajmował czołowe miejsca na ogólnopolskich listach przebojów, otrzymując wyróżnienie Ballady Roku 2009 przyznane przez Radio FaMa. Drugim singlem promującym album „Iluzjoniści” został utwór „Kiedy mrok pochwyci mnie”. Kolejnym, trzecim już singlem została piosenka „Dla Niej”, w której można było usłyszeć nową wokalistkę - Aleksandrę Ziorę. Do utworu został również nagrany teledysk.

Rok 2010 był szczególnym rokiem dla zespołu, ponieważ grupa obchodziła swoje 10. urodziny. Z tej okazji zespół przygotował specjalny album "The Best Of", na którym umieszczono 18 największych przebojów SUMPTUASTIC oraz dwa premierowe utwory: promujący płytę singel "Skrzydła" i "Dopóki jesteś". Premiera albumu odbyła się 3 grudnia 2010.

Obecnie zespół pracuje już nad nowym albumem, którego premiera być może jeszcze w tym roku.

Oprócz sukcesów na listach i sprzedaży albumów, od pięciu lat zespół należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem ilości granych koncertów. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą (głównie Niemcy i USA), a każdy z nich to niezapomniane przeżycie dla każdego widza.

Największe przeboje: Kołysanka, Za jeden uśmiech Twój, Bo mam Ciebie, Niebo bez Ciebie, Mali Wielcy, Opuszczony, Dla Niej.

Obecny skład zespołu :
* Andrzej Janusz - leader, kompozytor, autor tekstów, wokal
* Joanna Iwanowska - wokal
* Aleksandra Ziora - wokal
* Wojciech Szajwaj - gitara
* Tomasz Bubieńczyk - perkusja
* Marek Zając - instrumenty klawiszowe
* Marek Stefaniak - bas

Dyskografia:
* The Best Of (26.11.2010)
* Iluzjoniści (25.09.2009)
* Bez ciemności nie ma snów (11.09.2006)
* Cisza (20.06.2005)
* ...bo to wszystko jest Dla Ciebie (07.07.2003)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło