Sunrise Avenue - teksty piosenek
Sunrise Avenue, rockowe zjawisko z Helsinek (Finlandia) wydało swój debiutancki album "On The Way To Wonderland" w 2006 roku, i z tylko jednym krążkiem za pasem osiągnęło więcej, niż przeciętny zespół w całej karierze. "On The Way To Wonderland" sprzedało się w ponad 400.000 albumów i 800.000 singli. Płyta pokryła się platyną w Finlandii i Niemczech, złotem - w Austrii, Szwajcarii i Grecji.

W skład zespołu wchodzi Samu Haber - wokal i gitara, Riku Rajamaa - gitara i chórek, Raul Ruutu - bass i chórek, Sami Osala - perkusja oraz keybordzista Osmo Ikonen.
Byłymi członkami zespołu są Janne Kärkkäinen - gitara i chórek, Teijo Jämsä - perkusja, oraz Jukka Backlund - keyboard.

Z albumu wypełnionego hitami, "Fairytale Gone Bad" i "Forever Yours" podbiły listy przebojów w całej Europie rozgrzewając każdego miłośnika pop/rock'a. "Fairytale Gone Bad" zostało wybrane oficjalną melodią przewodnią Tour De France 2006, a "Choose To Be Me" - niemieckiego Big Brother'a w 2008 roku. Sunrise Avenue zagrali na największych europejskich festiwalach (w tym: na głównej scenie Rock am Ring w 2007 roku, razem z Korn'em, Smashing Pumpkins, Muse...) i odbyli 3 własne, całkowicie wyprzedane trasy po Europie. Otrzymujący dwie fińskie Grammy i inne nagrody, takie jak European Border Breakers Award, Impala Award, 4 NRJ Music Awards, Radio Regenbogen Award i ESKA Award, Sunrise Avenue są dosłownie "on the way to wonderland, na drodze do cudownej krainy", aby zostać uznanymi za jeden z nowych europejskich zespołów, które osiągnęły największy sukces.

Zespół powraca z drugim krążkiem, "Popgasm" - to niezwykle łatwo wpadające w ucho pop/rockowe melodie, nie dające o sobie zapomnieć.

"Często mówią, że album numer dwa jest tym trudnym, ze wszystkimi oczekiwaniami przemysłu, słuchaczy i fanów - i oczywiście nas samych - to cud, jak łatwo udało się zebrać krążek w całość. Taak, to mogło nam zabrać więcej czasu, niż planowaliśmy, ale teraz, słuchając płyty - cieszę się, że tak się stało. Jestem bardziej niż szczęśliwy widząc końcowy rezultat - i nie próbuję sprzedać wam cudownego mopa, czy czegoś w tym rodzaju", śmieje się wokalista i frontman Samu Haber. "Popgasm jest pełen oryginalnej energii Sunrise Avenue, ale nie powtarzamy pierwszego albumu. To fantastyczne, jak nasi producenci pomogli nam utrzymać nasz styl muzyczny, naszą prawdziwą siłę, ale cały czas proponując coś nowego i świeżego dla słuchaczy".

"Popgasm" był tworzony głównie w Finlandii przez Jukkę Backlund'a, który produkował również debiutancką płytę Sunrise Avenue, "On The Way To Wonderland". Produkcją dwóch nagrań zajął się szwedzki team Macho Psycho, który wcześniej pracował z artystami takimi jak Pink, Natalie Imbruglia czy Sting.

Sunrise Avenue znani są ze swojego ujmującego pop/rock'owego brzmienia oraz bycia swobodnymi i zabawnymi ludźmi. Nie tylko grają muzykę prosto ze swoich serc - robią to z uśmiechem (i czasem mrugnięciem oka wokalisty Samu) na twarzy.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło