The Fray to młoda amerykańska formacja pochodząca z Denver powstała w 2002 roku, od kliku lat systematycznie podbija serca fanów muzyki - najpierw wśród znajomych, później w rodzinnnym mieście, całym stanie i kraju.

Teraz do ich melodyjnych piosenek przekonuje całą Amerykę i Europę, min. za sprawą tytułowego singla z płyty "How To Save A Life". Rockowy pazur, śpiewne refreny i bardzo konkretne teksty powodują, że ich staromodne czasem, pop-rockowe brzmienie znowu wraca do łask. Ich debiutancka płyta ma już w Ameryce status Platynowej a w zachodniej Europie singiel zdobywa szczyty wszystkich, możliwych list przebojów.

W roku 2002 The Fray wydali pierwszą EP-kę, zawierającą cztery utwory "Movement EP". Rok później ukazała się kolejna - "Reason EP". Później zespół skupił się na nagrywaniu singli, które były grane w lokalnym radiu KTCL w Denver. Dzięki temu grupa stała się popularna w rodzinnym mieście i w roku 2004 popisała kontrakt płytowy z Epic Records.

Zespół zadebiutował w 2005 roku albumem "How To Save A Life". Popularność formacji przyniosła tytułowa piosenka z tej płyty, która znalazła się w pierwszej trójce zestawienia Billboardu oraz w Top 5 notowań w Kanadzie, Australii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Album zyskał status podwójnie platynowej płyty w USA oraz platynowej w Australii.

W lutym 2009 roku została wydana druga płyta zatytułowana "The Fray". Album zyskał status złotej płyty w USA i Australii.

Skład zespołu:
Issac Slade - wokal, pianino
Joe King - drugi wokal, gitara
Dave Welsh - bass
Ben Wysocki - perkusja

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło