The Kelly Family

48 tekstów piosenek
The Kelly Family - teksty piosenek
Rodzina Kelly'ch wyjechała ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii w 1966 roku. Debiut rodziny w hiszpańskiej telewizji odbył się w 1975 roku jako Kelly Kids. Początkowo śpiewali na ulicy, w metrze zbierając pieniądze do "kapelusza", byli charakterystyczni, bo grali całą rodziną i nie było osoby, która przeszłaby koło nich obojętnie. Uczyli się grać na instrumentach, nie chodzili do szkoły ich ojciec Papa Dan uczył ich wszystkiego. Wkrótce zostali zauważeni i zaczęli grać koncerty na festiwalach i w pubach. Ich pierwszym singlem było "David's Song" w latach 70 Rozpoczęli podróż po Europie dawali koncerty w Niemczech,Hiszpanii, Francji i Włoszech. Byli swoimi własnymi menadżerami, producentami sami ustawiali sobie scenę i odpowiadali za nagłośnienie. Żyli na ulicy długi czas. Stawali się coraz lepsi i sławniejsi. Zaczęli pojawiać się w programach telewizyjnych i na ich koncerty przychodziło coraz więcej ludzi.
Wreszcie w 1994 roku nastąpił przełom. Ich album "Over the Hump" został sprzedany w 4,5 mln egzemplarzy. To był największy bestseller wszech czasów w Niemczech. Kathy, John, Patricia, Jimmy, Joey, Barby, Paddy, Maite i Angelo zdominowali europejską scenę muzyczną. W Wiedniu dali koncert dla 250 tys. ludzi. Wypełniali europejskie stadiony i grali w wielkich halach. Odnieśli sukces w Niemczech,Holandii,Polsce, całej wschodniej Europie, Portugalii, Hiszpanii oraz innych europejskich państwach. Stali się znani na całym świecie, w tym w RPA, Brazylii,USA, i Chinach.
Dostali najważniejsze europejskie nagrody muzyczne, w tym Echo, Bambi, Złote Kamery i często byli na szczycie list przebojów.
W latach 90 sprzedali w rekordowym nakładzie albumy Almost Heaven, Growin' up, From their hearts i Christmas for all
Na początku 2000 roku z zespołu odeszła trójka członków (Barby, Kathy, John)– z dziewiątki rodzeństwa w zespole pozostała szóstka. Obecnie na scenie razem pozostało zaledwie jego 5 członków. John Kelly rozpoczął ze swoją żoną – hiszpańską piosenkarką Maite Itoiz – projekt "Tales from the Secret Forest", który odnosi duzy sukces w Niemczech i nie tylko. Paddy Kelly( wydał solową płytę :in exile"), zaczął intensywnie interesować się religią,brał udział w protestach przeciwko wojnie w Iraku i w końcu poświęcił się filozofii i teologii w klasztorze we Francji. Kathy Kelly nagrywa swoją solową płytę( obecnie występuje gościnnie wraz z zespołem) Patricia, Jimmy, Joey, Maite i Angelo Kelly zawsze razem - dołączył do nich Paul ich brat, który na samym początku kariery odszedł z zespołu. Angelo dodatkowo gra koncerty na własną rękę. . Kelly Family mimo zmniejszonego składu nadal przyciągają wiele osób na koncerty, powracają do korzeni, grając muzykę Irlandzką i Celtycką.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło