The Killers są amerykańskim zespołem rockowym założonym w 2002 roku. Pochodzą z Las Vegas w Nevadzie. Tworzą go: Brandon Flowers – wokalista, instrumenty klawiszowe, David Keuning – gitarzysta, Mark Stoermer – basista, Ronnie Vannucci – perkusista. Zespół został założony przez Brandona Flowersa, a inspiracją do tego było obejrzenie występu Oasis. Niedługo potem odpowiedział na ogłoszenie Davida Keuninga i tak powstał rdzeń zespołu. Nazwa została zapożyczona z klipu New Order pt. "Crystal". Wkrótce potem do Brandona i Davida dołączyli Mark Stoermer i Ronnie Vanucci i w czwórkę szybko rozpoczęli prace nad materiałem na album.

Ich pierwszy album "Hot Fuss" został wydany 7 czerwca 2004 roku w Wielkiej Brytanii, a 15 czerwca w USA. Pierwszym i największym hitem był singel "Somebody Told Me", który wspiął się na trzecie miejsce UK singles chart. Innymi hitami z tego albumu były: "Mr. Brightside", "All These Things That I've Done", "Smile Like You Mean It"

5 lipca 2005 roku The Killers występowali jako support U2 na koncercie w Chorzowie. W 2006 roku wydali drugi album pod nazwą "Sam's Town". W ciągu pierwszego tygodnia sprzedano w USA 315,000 kopii krążka, co pozwoliło zająć im drugie miejsce na liście sprzedaży. Natomiast w Wielkiej Brytanii udało im się rozprowadzić ponad 260,000 egzemplarzy, co dało im numer 1 na liście. Do 30 grudnia sprzedano na świecie ponad 900,000 kopii.

Między 9 a 13 listopada 2007 grupa wydała album "Sawdust", złożony z b-side'ów, coverów, remixów i rzadkich utworów.
W 2008r. zespół wydał kolejną płytę, tym razem zatytułowaną "Day & Age".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło