The Offspring

82 teksty piosenek
The Offspring - teksty piosenek
The Offspring - amerykańska grupa punkrockowa założona w 1984 roku w Huntington Beach, Kalifornia przez Briana Hollanda (Dexter Holland) i Grega Kriesela (Greg K). Początkowo nosili nazwę Manic Subsidal. Do grupy dołączali kolejno: Kevin Wasserman (Noodles), James Lilja (szybko odszedł zastąpiony przez Rona Welty), Ron Welty (odszedł 18 marca 2003), Rona zastąpił Atom Willard, odszedł w sierpniu 2007, obecnie na jego miejscu gra Pete Parada.


W 1986 roku dziewiętnastoletni Brian Holland (Dexter Holland - śpiew, gitara) założył ze swoim o rok starszym kolegą, Gregory'm Kriesel'em (Greg K - gitara basowa) punkrockowy zespół o nazwie Manic Subsidal. Do zespołu dołączyli Kevin Wasserman (Noodles - gitara) i James Lilja (perkusja). Ten ostatni został szybko zastąpiony przez szesnastoletniego wtedy Rona Welty'ego.

Zmienili nazwę na The Offspring i przyłączyli się do wytworni Nemesis. W marcu 1988 roku nagrali płytę o nazwie The Offspring. Została ona wydana jako płyta winylowa i na dzień dzisiejszy stanowi niezwykle cenny egzemplarz w kolekcji każdego fana, ponieważ niezwykle trudno ją spotkać w sprzedaży. Reedycje debiutanckiej płyty The Offspring wydano już na CD w listopadzie 1995 w wytworni Nitro Records, założonej przez Dextera.

W 1991, po wydaniu singla Baghdad (1990) zespół postanowił nagrać z pomocą Epitaphu (wytwórnia m.in. Bad Religion, Pennywise, L7 i NOFX) kolejna płytę (Ignition), która została wydana w 1992.

Ostatnia płyta The Offspring wydana pod banderą Epitaphu to Smash (1994). Po jej wydaniu grupa przyłączyła się do Columbia Records (Sony) (co wielu fanów miało im za złe - stawiano im zarzut komercji) i nagrała kolejno: Ixnay on the Hombre (1997), Americana (1998), Conspiracy of One (2000), Splinter (2003) i Rise and Fall, Rage and Grace (2008).

W 2003 roku z zespołu odszedł perkusista Ron Welty. Jego miejsce zajął Adam Willard. Jednak nie uczestniczył on jeszcze w nagrywaniu Splintera, zagrał tam Josh Freese - na co dzień perkusista A Perfect Circle.

W 2005 roku grupa wydała płytę (Greatest Hits) z największymi przebojami ze swojej prawie dwudziestoletniej działalności. Płyta zawiera także promujący ją singel Can't Repeat oraz cover zespołu The Police - Next To You. Wraz z Greatest Hits pojawiło się DVD (Complete Music Video Collection) zawierające wszystkie dotychczasowe teledyski zespołu.

Brian Holland założył Nitro Records, mającą na celu wspieranie nowych artystów.

W lipcu 2007r. z zespołu odszedł Atom Willard [na rzecz grupy Angels & Airwaves], którego zastąpił Pete Parada.
w czerwcu 2008 wydany został nowy album pt. "Rise & Fall ,Rage & Grace"

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło