Ramones to amerykańska formacja grająca w stylu punk rock (Ramones są uważani za pierwszych punk rockowców - powstali oni jeszcze zanim ten gatunek rozpoczął swoje istnienie), rock and roll revival, american rock. Powstała w 1974 roku w czteroosobowym składzie, wliczając Jeffrey'a Hymana (Joey Ramone), Johna Cummingsa (Johnny Ramone), Douglasa Colvina (Dee Dee Ramone) i Tommy'ego Erdelyi (Tommy Ramone). Wszyscy postanowili przyjąć takie samo nazwisko (Ramone). Wynikało to z tego, że w szczytowym momencie ich sławy Paul McCartney posługiwał się nim, aby zachować anonimowość. Tradycja się zachowała, każdy z kolejnych wykonawców dołączających do zespołu przybierał sobie właśnie to nazwisko. Ramones charakteryzuję się prostą muzyką i niebanalnymi tekstami, pisanymi jednocześnie przystępnym językiem. Generalnie, zespół nie dążył do reformowania świata. Jego członkowie chcieli tylko grać i dobrze się bawić. W przeciwieństwie do innych grup punkowych, Ramones nieczęsto rzucali ze sceny sloganami, rzadko też kiedy w tekstach pojawiały się cięższe przekleństwa. Zamiast tego, teksty mówiły o sprawach prostych, często za pomocą bardzo niewyszukanej ironii.
Nie dysponowali świetnym zapleczem (zarówno pod względem elektroniki, jak i ekipy), ale nadrabiali to autentyzmem oraz szczerym i bezpośrednim kontaktem z odbiorcą. Dali 2262 koncerty. Grupa trzymała się dwadzieścia dwa lata (1974-1996) a ostatni raz dali czadu w Hollywood 6 sierpnia '96. Motocyklowe kurtki Ramones (nomen omen nazwane "ramoneskami") stały się, obok ust Rolling Stones i czaszki Misfits, jednym z symboli rock and rolla i całej narosłej wokół niego kulturowej otoczki. Sam zespół stał się wielką inspiracją dla wielu innych, często odmiennych gatunkowo grup; do inspirowania się nimi przyznają się Bono z U2, a także członkowie grupy Metallica, czy Pearl Jam, a także niezliczone rzesze kapel punkowych, jak choćby Rancid, Misfits i popowych np. Green Day.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło