T.love

118 tekstów piosenekstrony: 1 2 »
T.love - teksty piosenek
Polski zespół rockowy, założony w roku 1982 jako "Teenage Love Alternative" przez grupkę kumpli z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W skład zespołu wchodzili: Zygmunt "Muniek" Staszczyk (wokalista i basista), Janusz Konorowski (gitarzysta), Dariusz Zając (keyboarder) i Jacek Wudecki (perkusista). Członkowie zespołu przyznają, że inspiracją do działania był punk-rock i nowa fala (new wave), a dokładniej Sex Pistols, czy The Clash.

Przez pierwsze lata istnienia, grupa dawała małe koncerty w swoim rodzinnym mieście, a konkretniej w szkołach, głównie w liceach im. Traugutta i Dąbrowskiego. Prawdziwą popularność przyniósł im festiwal w Jarocinie w roku 1984, kiedy pojawili się na scenie "po kieliszku", dzięki czemu zyskali dużą popularność wśród punków. To właśnie w roku 1984, po zakończonym festiwalu, grupa zdecydowała wydać swoją pierwszą kasetę. Nosiła ona tytuł "Nasz bubelon". Rosnąca popularność spowodowała, że w rok później grupa wydała kolejną kasetę zatytułowaną "Chamy idą", a do końca roku 1989 zespół wystąpił w Jarocinie jeszcze czterokrotnie (oprócz tego T.Love dawał wiele koncertów, a także pojawił się na dwóch festiwalach - Rock Opole i Rock Arena, 1985). Wtedy też powstały takie hity jak "IV Liceum", czy "Wychowanie", które stały się hymnami wśród polskiej młodzieży.

Działalność grupy została niespodziewanie przerwana w roku 1989, kiedy Muniek Staszczyk opuścił kraj. Zespół został ponownie reaktywowany około roku 1991, kiedy Staszczyk powrócił z Wielkiej Brytanii. Skład zespołu uległ prawie całkowitej zmianie. Ze "starych wyjadaczy" pozostał tylko dawny wokalista. Jacek Perkowski i Janek Benedek, zostali gitarzystami, Sidney Polak zasiadł za perkusją, Paweł Nazimek na gitarze basowej, a Michałowi Mareckiemu przypadł keyboard.

Po powrocie Muńka z emigracji i zebraniu składu, T.Love nagrał płytę "Pocisk miłości". Zawierała ona takie przeboje jak "Warszawa" czy "Na bruku". W roku 1992 grupa wydała album "Dzieci Rewolucji 1982-92" będący jak gdyby kompilacją największych przebojów grupy z lat 80. W 1992 pojawił się też legendarny już album "King" zawierający oprócz tytułowego kawałka takie przeboje jak "Dzikość serca", "Motorniczy" czy "Pani z dołu". Rok później zespół opuścił Janek Benedek, którego zastąpił Maciej Majchrzak i ukazały się "I Love You" - koncertówka i całkowicie premierowy "Prymityw" . Na pierwszej znajdowały się dwa utwory studyjne, które niemal zaraz stały się hitami - "Syn miasta", "I Love You". Na "Prymityw" znaleźć możemy m.in. "Potrzebuję wczoraj", "Bóg", "Wakacje".

Rok 1996 ofiarował album "Al Capone" - bardziej "piosenkowy" na którym utwory zawierały elementy muzyki dance z lat 70. Z tej płyty pochodzą takie piosenki jak "Jak żądło" czy "1996".

Największym sukcesem w latach 90. był jednak album "Chłopaki nie płaczą".
"Jest to wypadkowa wszystkich dotychczasowych płyt zespołu, połączenie inteligentnego popu, czadu i dowcipu. Tytułowy singiel "Chłopaki nie płaczą" stał się totalnym przebojem. Przyczynił się do tego z pewnością znakomity teledysk, w którym zespół objawił się jako parodia boysbandu. Z płyty tej pochodzą też przeboje "Stokrotka" i "Jest super""

Potem T.Love przeobrażał się w zespół dojrzały i w związku z tym nie warto o nim pisać, rockandroll umarł w nim po prostu. Nie mniej jednak piosenki z tego okresu mogą być wspaniałymi naukami i wskazówkami dla zagubionej młodzieży.

Ostatni, piętnasty album grupy ukazał się w roku 2006 o tytule "I Hate Rock&Roll". Swego rodzaju było to podsumowanie dokonań grupy. W styczniu 2012 roku zespół wystąpił w trakcie koncertu "Oto jestem", zorganizowanego z okazji wielkiego otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Podczas występu grupa wykonała swoje największe hity m.in. "Chłopaki nie płaczą", "Warszawa", "King" oraz "Ajrisz". Podczas wykonania piosenki "Wychowanie" Muńkowi na scenie towarzyszył Stanisław Soyka.

Dyskografia:
1984: Nasz bubelon
1985: Chamy idą
1988: Miejscowi - live
1989: Wychowanie
1991: Pocisk miłości
1992: Dzieci rewolucji 1982-1992
1992: King
1994: I Love You
1994: Prymityw
1995: Częstochowa 1982-1985
1996: Al Capone
1997: Chłopaki nie płaczą
1998: BEST.LOVE
1999: Antyidol
2001: Model 01
2003: T.Live
2006: I Hate Rock and Roll
2008: Love, Love, Love - The Very Best Love (2 CD)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło