Autor, kompozytor i wykonawca własnych piosenek. Współpracował m.in. z Mr. Bober's Friends, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Wolną Grupą Bukowiną.
W roku 1990 podczas rocznego pobytu w USA występował dla publiczności polonijnej i amerykańskiej. Brał też udział w programach telewizyjnych stacji Ethnic Television i Polvision, gdzie prezentował swoje utwory.
Po powrocie do kraju zaprezentował program Śniegowice, który w 1993 roku został wydany przez firmę PETER-MAX na płycie kompaktowej pod tym samym tytułem. Płyta nagrana w krakowskim studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków z udziałem krakowskich muzyków - pianisty i aranżera Tadeusza Leśniaka oraz saksofonisty Leszka Szczerby - zawiera jedenaście autorskich piosenek, które tworzą klimat podróży po krainie nazwanej przez autora Śniegowicami.
W 1992 roku w Dublinie wystawiono sztukę Bunreaht Boy z jego muzyką. Brał też udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1995, 1996 i 1999 roku. Na ostatnim festiwalu, w 1999 roku, wystąpił w koncercie "Premiery", gdzie wykonał swoją kompozycję pt. "Byłoby miło". Utwór spotkał się z ogromnym entuzjazmem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce!
Utwór ten znalazł się na płycie pt. Właśnie tak, której premiera odbyła się 20 września 1999 oraz na singlu promującym tą płytę.
Najnowsza płyta nosi tytuł "Dla bogaczy pogoda".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło