Totentanz (z j.niemieckiego 'taniec śmierci') jest zespołem z Tarnowa, który w roku 2007 zadebiutował na krajowej scenie rockowej i już zdołał uplasować się w czołówce polskich wykonawców. Dorobek zespołu to trzy płyty studyjne - "Nieból", "Zimny dom" i "Inni" oraz zapis koncertu z Tarnowską Orkiestrą Kameralną w postaci płyt CD i DVD. Wszystkie te wydawnictwa zostały wydane przez Mystic Production. Do osiągnięć zespołu należy m.in. tytuł Debiutu roku 2007 według polskiej edycji czasopisma Metal Hammer, pierwsze miejsce w plebiscycie Płyta Rocku 2007 Antyradia za album Nieból czy nominacja do Fryderyka w kategorii album roku metal za płytę Zimny dom.

Krajowej Trójka zaprosiła Totentanz do zagrania prestiżowego koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Koncert ów był transmitowany na początku lutego 2009 roku i został przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez publiczność i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax prowadzonym przez radiową legendę – Piotra Kaczkowskiego.

Totentanz został również doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu rockowego w Węgorzewie oraz wielu festiwali studenckich, na które został zaproszony jako główna atrakcja imprezy. W ciągu dwóch ostatnich lat prócz koncertów indywidualnych zespół zagrał u boku takich wykonawców jak IRA, Maciej Maleńczuk, Riverside, Carrion, Testament czy Moonspel (dwa ostatnie w ramach ogólnopolskiego festiwalu Hunter Fest).

W 2011 Adrian Bogacz odszedł z zespołu i został zastąpiony przez Piotra Sokołowskiego.

Aktualny Skład:
Rafał Huszno – wokal, gitara
Sebastian Mnich – perkusja
Erik Bobella – gitara basowa
Piotr Sokołowski - gitara

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło