Towary Zastępcze to pochodzący z Trójmiasta zespół, w skład którego wchodzą Piotr Czerski, Sławek Draczyński, Borys Kossakowski, Jarek Marciszewski, Michał Piotrowski i Kuba Świątek.

Zespół został założony w 2003 roku przez Czerskiego i Piotrowskiego. W pierwszym okresie działalności Towary Zastępcze programowo i manifestacyjnie unikały tworzenia jakiejkolwiek muzyki. Z upływem lat utrzymywanie stałego, wysokiego poziomu artystycznego milczenia stawało się jednak coraz trudniejsze, a między członkami grupy dochodziło do spięć na tle odmiennych wizji dalszego zastoju. Ostatecznie w kwietniu 2006 roku do zespołu dołączył kompozytor Borys Kossakowski (wcześniej zaangażowany m.in. w projekt Wszyscy); to wydarzenie rozpoczęło drugą fazę działalności Towarów Zastępczych - niechętne tworzenie utworów na pierwszy album ("Ciche dni", Korporacja Ha!art, 2006).

Muzyka Towarów Zastępcznych najczęściej bywa określana mianem depresyjnego elektroreggae, chociaż niektórzy krytycy wolą umieszczać ją w nurcie melancholijnego, industrialnego postdisko. Wydaje się jednak, że próby ścisłego kategoryzowania skazane są na niepowodzenie - Towary Zastępcze łączą bowiem elektronikę z hiphopowymi bitami, energetyczne gitary z klasycznymi aranżacjami fortepianowymi, free-jazz i nu-jazz z reggae i dubem, a piosenkę autorską z minimal music. Brzmienie Towarów Zastępczych, będące wypadkową tych szerokich zainteresowań i przenikających się wpływów stylistycznych, sytuuje materiał z płyty "Ciche dni" w amorficznej, falującej przestrzeni dźwiękowej pomiędzy takimi grupami jak Świetliki i Kombi.

http://towary.art.pl/ Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło