Tracy Chapman - teksty piosenek
Tracy Chapman (urodzona 30 marca 1964) jest amerykańską piosenkarką i kompozytorką, najbardziej znaną z jej kilku ponadczasowych przebojów jak "Fast Car" i "Give Me One Reason".

Dyskografia:
[1988] Tracy Chapman
[1989] Crossroads
[1992] Matters of the Heart
[1995] New Beginning
[2000] Telling Stories
[2002] Let it Rain
[2005] Where You Live
[2008] Our Bright Future


Urodzona w Cleveland w Ohio Chapman nauczyła się grać na gitarze już w dzieciństwie, studiowała w Tufts University. Zaczęła występować w małych klubach i kawiarniach. Wkrótce podpisała kontrakt z wytwórnia płytową "SBK". Swój pierwszy album zatytułowany po prostu Tracy Chapman wydała w 1988 roku, zdobywając popularność wśród publiczności, ale także uznanie wśród krytyków.

Wkrótce po jej występie na siedemdziesiątych urodzinach Nelsona Mandeli, singel "Fast Car" zaczął szybko piąć się do góry na amerykańskich listach przebojów. Jej pierwszy album zdobył status platynowej płyty i 4 nagrody Grammy. Jej drugi album Crossroads (1989) nie zdobył już takiej popularności, a jej trzecia płyta Matters of the Heart (1992) przeszedł prawie bez echa wśród szerokiej publiczności, niemniej Chapman osiągnęła kultowy status wśród nielicznej, ale wiernej grupy słuchaczy.

Ku zaskoczeniu wielu krytyków, na jej kolejnej płycie New Beginnings (1995) znalazł się między innymi popularny hit "Give Me One Reason". Kolejnym wydanym albumem był Let It Rain z 2002 roku promowany na trasach koncertowych w USA i Europie w roku 2003. Where You Live, siódmy ,studyjny album Tracy Chapman, który ujrzał światło dzienne we wrześniu 2005.Jej najnowszy album nosi tytuł Our Bright Future wydany pod koniec 2008 roku. Obecnie Tracy odbywa trasę koncertowa po Europie świętując 20 lat od wydania pierwszej płyty.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło