http://www.myspace.com/trapt

Trapt - amerykańska grupa muzyczna z gatunku post-grunge i alternatywnego rocka.

Grupę uformowali wokalista Chris Brown, gitarzysta Simon Ormandy, basista Peter Charell i David Stege grający na perkusji. Niedługo potem Trapt wydali dwa albumy ('Amalgamation' i 'Glimpse') które sprzedawali kiedy grali w lokalnych klubach. Zespół spotkał się ze swietnym przyjęciem i biznes zaczął się kręcić.

Trapt podpisali umowę z Warner Bros. Records i zaczeli nagrywać swój debiutancki Album, z pomocą Robin'a Diaz'a, który zastąpił perkusistę Davida Stege'a (Diaz został następnie zastąpiony przez obecnego perkusistę Trapt'a - Aaron'a Montgomery'ego). 22 Listopada 2002 band wypuścił płytę pod tytułem Trapt, która promowały 3 single. 'Headstong' był pierwszym z nich i osiągnął pierwsze miejsce zarówno na liście US MORDERN ROCK jak i na US MAINSTREAM ROCK oraz ukazał się na 16 miejscu na liście US HOT 100 . Drugi singiel z tej płyty 'Still Frame' również zajął pierwsze miejsce w zestawieniu US MAINSTREAM ROCK, ale nie poradził sobie tak dobrze na dwóch pozostałych. Trzeci singielek noszący tytuł 'Echo' ( w którego teledysku pojawiła się Michelle Trachtenberg) poradził sobie dobrze na liscie US MORDERN ROCK zajmując miejsce 10. Album 'Trapt' zyskał miano platynowej płyty przez RIAA.

Kolejnym krokiem grupy po wydaniu ich debiutanckiego albumu było EP zawierające 3 piosenki (wydane 30 Marca 2004) które zawierało versje live kawałków 'Made Of Glass', 'Echo' oraz 'Promise'.

Ich drugi album zatytułowwany 'Someone In Control' został wydany 13 września 2005. Promowany był również przez 3 single 'Stand Up', 'Waiting', 'Disconnected (Out Of Touch)'. Jednak single nie poradziły sobie tak dobrze jak te z pierwszej płyty. 'Stand up' zajął tylko 3 miejsce na US MAINSTREAM ROCK.

Na początku roku 2006 Trapt pojechali w trasę z Nickelback i Three Days Grace.

Wraz z nadejściem roku 2008 nadeszły dla grupy Trapt wielkie zmiany - ku zdziwieniu wszystkich fanów, grupę opuścił Simon Ormandy, którego miejsce zajął Robb Torres. 5 sierpnia ukazała się płyta zespołu, która nosi tytuł "Only Through The Pain".

12. Październik 2010r. przyniósł nam premierę najnowszego albumu pod tytułem "No Apologies". Pierwszy singiel z płyty to Sound Off.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło