Kuba Witek

19/11/1983

Kuba urodził się w Krakowie. Wychowywał się i dorastał w Kielcach, skąd pochodzi jego rodzina. Absolwent University of Central Lancashire w Preston. Jest młodym raperem, ze sporymi osiągnięciami na swoim koncie i wielkim miłośnikiem kultury hip hop. Już w 2005 roku założył niezależny label - „Brudne Południe” i wydał swoją debiutancką płytę „Za linią frontu”, w formacji „Pryzmat”. Album dedykowany był zmarłemu koledze.
Artysta był mocno zaangażowany w powstanie kieleckiej „Bazy Zbożowej”, ośrodka niezależnej kultury młodzieżowej. Był liderem wielu projektów, angażujących młodych artystów różnych dziedzin, odbywających się między innymi w: Czechach, Słowenii czy Irlandii. W jednym z projektów, wspieranych przez środki unijne, doprowadził do połączenia twórczości kieleckich artystów nurtu hip hop i jazz. Projekt nosił nazwę „Muzyka Miasta”, a jego rezultatem były koncerty w Kielcach (transmitowany na żywo ze studio Radia Kielce), a także w Warszawie(m. in. w legendarnym klubie "Remont"), gdzie „Muzyka Miasta” reprezentowała Polskę w światowych obchodach Dnia Młodzieży.
Raper jest również pomysłodawcą płyty na której oprócz Polaków, zaprezentowali swoje utwory artyści hip-hopowi związani z Polską, pochodzący z innych państw.
W 2010 zakłada niezależny label „Gruby Kot”, którego pierwszym wydawnictwem, jest nagrana wraz z duetem producenckim Voskovy, płyta pt. „Get Fejm Or Die Tryin“, która w wielu rankingach uznana była za hip hopowy debiut/odkrycie 2010 w Polsce. Napędzony sukcesem swojego debiutanckiego krążka, w pierwszej połowie 2011, Tusz wypuszcza darmowo do sieci dwie EPki - "Reminiscencje" oraz "Reperkusje", które po bardzo pozytywnym odzewie ze strony słuchaczy zostają później wydane na ich prośbę w limitowanej wersji fizycznej (100cd). Końcówka 2011 to natomiast czas premiery drugiego długogrającego albumu pt. "Uwolnić Umysł", na którym Tusz stanowczo odchodzi od klasycznej estetyki hip-hopowej, nagrywając album dojrzały, spójny, oparty głównie o autorskie kompozycje Szatt'a (1/2 duetu producenckiego Nocne Nagrania, którego twórczość charakteryzuje łączenie pomysłowego samplingu z elektroniką, trip-hopem czy glitchem). Kontynuacją współpracy z Nocnymi Nagraniami, jest wydany spontanicznie na początku 2012, projekt o nietypowym tytule oraz zawartości "Kurz ma słodki smak". Album ten, pomimo braku promocji, szybko zyskuje swoje grono słuchaczy, co w konsekwencji prowadzi do wydania go w klasycznej formie płyty winylowej. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło