Velvet Revolver to założona w 2003 roku kapela skupiająca w sobie trzech członków jednej z najpopularniejszych kapel rockowych - Guns N' Roses: legendarnego gitarzystę Slasha, basistę Duffa MacKagana i perkusistę Matta Soruma - razem z jednym z najbardziej charyzmatycznych frontmenów rock'a - Scottem Weilandem, członkiem Stone Temple Pilots, oraz gitarzystą Davem Kushnerem, ex-Wasted Youth, Electric Love Hogs i Dave's Navarro Band i innych. Grupa jest zaliczana do dwóch gatunków rocka: hard rocka i rocka alternatywnego.

Na początku rozwoju grupy, kapela wypuściła kawałek "Set Me Free" na ścieżce dźwiękowej do filmu "The Hulk" oraz nagrała cover Pink Floyd`ów - "Money" do filmu "The Italian Job". Następnie przyszedł czas na podpisanie kontraktu i nagranie pierwszej płyty.
Grupa początkowo miała problem z nazwą zespołu. Poprzednie dwie nieoficjalne nazwy to The Project oraz Reloaded. Nazwa The Project została praktycznie wymyślona przez media by jakoś nazwać ten "projekt", natomiast co do Reloaded to pojawiły się plotki, że tak będzie brzmieć oficjalna nazwa jednak Duff McKagan, który wcześniej razem z Davem grał w kapeli punkowej Loaded nie chcieli by jakoś kojarzono ich nowy zespół z tamtym bandem. Początkowo zespół miał się nazywać Revolver, nazwę ta zaproponował Slash, który stwierdził, że bardzo jest dla niego ważne aby nazwa zespołu miała coś wspólnego z bronią. Okazało się jednak, że w USA jest kilkanaście mało znanych kapel, które nazywają się Revolver i z tego powodu dodano człon Velvet, który zaproponował Scott...
Początek historii zespołu sięga kwietnia 2002, kiedy to Slash, Duff McKagan i Matt Sorum zagrali jednorazowy koncert z wokalistą Buckcherry - Joshua Todd'em i gitarzystą Keith'em Nelson'em w hołdzie ex-perkusiście Ozzy'ego Osbourne'a - Randy'emu Castillo. Po sukcesie tego przedsięwzięcia zaczęli coraz częściej wspólnie grać i jammować. W końcu postanowili stworzyć nową grupę. We wrześniu ogłosili prasie, że nazywają się The Project i poszukują wokalisty. Miesiąc później do składu doszedł drugi gitarzysta Dave Kushner (ex-Suicidal Tendencies). Kolejny rok był dla zespołu czasem przesłuchań - próbą znalezienia charyzmatycznego frontmana. W maju 2003 ogłoszono, że wokalistą został Scott Weiland. 1 kwietnia 2008 Scott Weiland oficjalnie przestał być wokalistą Velvet Revolver.

SLASH - naprawdę nazywa się Saul Hudson. Instrument - Gitara rytmiczna i prowadząca. Urodzony 23 lipca 1965r. w Stoke-On-Trent. Poprzednie kapele: Road Crew, Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Slash's Blues Ball.
DUFF - właściwie Michael Andrew McKagan (ur. 5 lutego 1964 w Seattle). Basista. Poprzednie kapele: Road Crew, Guns N' Roses, Loaded i Neurotic Outsiders.
MATT - właściwie Matthew Sorum (ur. 19 listopada 1960 w Venice Beach w stanie Kalifornia w USA). Perkusista. W latach 80 grał w zespole Y Kant Tori Read. W 1989 Dołaczył do grupy The Cult w ramach trasy Sonic Temple. W latach 1990-1994 perkusista grupy muzycznej Guns N' Roses. W 1995 wspólnie z Slashem występował w grupie Slash's Snakepit.
SCOTT - właściwie Scott Kent, urodził się 27 października 1967 roku. Największy sukces odniósł będąc wokalistą zespołu Stone Temple Pilots z którym wydał 6 albumów. Wydał jeden solowy album "12 Bar Blues" oraz brał udział w projektach The Magnificent Bastards i The Wondergirls.
DAVE - Dave Kushner, ur. 16 listopada 1965 w Los Angeles. Gitarzysta. Poprzednie kapele: Wasted Youth, Electric Love Hogs i Dave`s Navarro Band.

Dyskografia:
2004 - "Cantraband" - 3 miliony egzemplarzy na całym świecie, zadebiutował na 1. miejscu zestawienia Billboardu. Pochodzący z płyty utwór "Slither" zdobył nagrodę Grammy. Single promujące: "Slither", "Fall to Pieces" i "Dirty Little Thing".
2005 - "Contraband (reedycja)" - reedycja debiutu grupy wzbogacona o 3 nowe utwory oraz część multimedialną z teledyskami zespołu.
2007 - "Melody & the Tyranny EP” - ściśle limitowany nakład, zawiera dwie kompozycje z albumu „Libertad”, kawałek „Psycho Killer” oraz ścieżkę multimedialną min. z filmikiem dokumentującym prace nad nowym albumem.
2007 - "Libertad" - płyt ukazała się 3 lipca nakładem RCA Records. Dzieło zwiastuje singel "She Builds Quick Machines". "Poczucie i energia Wyzwolenia (Libertad) to wieczna walka o wolność - społeczną i osobistą." Tak tytuł albumu tłumaczy frontman formacji, Scott Weiland...


.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło