Velvet - teksty piosenek
Szwedzka wokalistka Velvet, czyli Jennifer Petterson, urodziła się w Helsingborgu. W dzieciństwie chciała zostać tancerką i w 1993 roku przeniosła się do Sztokholmu aby studiować taniec w słynnej szkole baletowej - Balettakademin. W 2005 artystka wydała swój pierwszy singel Rock Down To (Electric Avenue) który jest coverem piosenki Eddy'ego Granta. Był on wielkim przebojem w Szwecji i za granicą. Na szwedzkiej liście przebojów muzyki dance przez 22 tygodnie. Następnym był mniej popularny utwór Don't Stop Moving. Trzeci singel Mi Amore z 2006 stał się bardzo popularny w kilku europejskich krajach takich jak Szwecja, Polska czy Bułgaria. 7 sierpnia 2006 ukazał się debiutancki album wokalistki zatytułowany Finally.
Velvet na tournee w 2005 oraz 2006 reprezentowała Szwecję w konkursie Eurowizji. Zaśpiewała piosenkę Mi Amore która odniosła wielki sukces na arenie międzynarodowej.
Czwarty singel wydany w 2007 zatytuowany jet Fix Me. Piosenka znalazła się na reedycji albumu Finally. W 2008 ukazały się dwa nowe single wokalistki Take My Body Close oraz My Rhythm.
30 marca 2009 ukazała się druga płyta wokalistki pod nazwą The Queen. Album promował singel o tym samym tytule co płyta z 2008 roku. 21 lutego 2009 z piosenką The Queen brała udział w szwedzkich preselekcjach do Eurowizji 2009 Melodifestivalen zajmując szóste miejsce.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło