Dziesięć lat temu w stolicy Polski spotkało się trzech młodych ludzi: Tede, Numer Raz oraz Dj Jan Marian. Każdy z nich działał muzycznie na wielu płaszczyznach już od połowy lat ’90. Po wielu sukcesach piosenek wydawanych na różnych kompilacjach, w roku 1999 powstała ich wspólna płyta, która stała się kamieniem milowym muzyki hip-hop w Polsce.
Krążek „Nastukafszy” odniósł sukces, o którym dziś wykonawcy mogą tylko pomarzyć. Bez żadnej promocji, sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Debiut formacji „Trzyha/Warszafski deszcz” był najbardziej spektakularnym sukcesem w historii polskiej muzyki Hip-Hop. Otworzyło to drogę do dalszej kariery wykonawców, lecz każdy z nich wybrał karierę solową.

Po wielkim sukcesie pierwszej płyty „Warszafskiego Deszczu” zatytułowanej „Nastukafszy” na wiele lat zespół zawiesił swoją działalność, a muzycy kontynuowali kariery solowe. Po ośmiu latach, w dniu premiery pierwszej płyty, zespół już bez Dj Jan Mariana zdecydował się wydać drugą, archiwalną płytę, na którą czekali wszyscy fani. I się doczekali! Drugi album WFD zatytułowany „Reminiscencje” został opublikowany w Internecie, za darmo w lutym 2007 roku. W ciągu pierwszego tygodnia pobrano ponad 200 tysięcy pełnych płyt. Legenda Warszafskiego Deszczu ożyła na nowo, a koncerty zagrane przez reaktywowany Warszafski Deszcz okazały się najciekawszymi wydarzeniami muzycznymi ostatnich kilku lat. Na warszawskiej imprezie Warsaw Challenge, zorganizowanej przez Biuro Promocji Miasta ST. Warszawy koncert Warszafskiego Deszczu zgromadził 6 tysięcy fanów i był głównym wydarzeniem finału międzynarodowych zawodów breakdance. W sierpniu 2007 roku Warszafski Deszcz wystąpił na międzynarodowym festiwalu Hip Hop Kemp w czeskim mieście Hradec Kralove. Ich występ został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność wielu korespondentów.

Formacja Warszafski Deszcz na stałe zapisała się w kanonie polskich twórców muzyki Hip-Hop, a Tede i Numer Raz są bez wątpienia najbardziej wpływowymi artystami wśród raperów.

Po 10 latach Warszafski Deszcz wraca na scenę z nowym albumem studyjnym - "Powrócifszy" który pojawił się 9 czerwca 2009r nakładem wytwórni Wielkie Joł.

Dyskografia:
- Nastukafszy... (1999)
- Reminiscencje (2007)
- Powrócifszy... (2009)
- PraWFDepowiedziafszy... (2011) Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło