Wojciech Młynarski (ur. 26 marca 1941 roku w Warszawie), kompozytor i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany przede wszystkim z autorskich recitali.

W 1963 roku ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Debiutował na początku lat 60-tych XX wieku w kabarecie studenckim Hybrydy. Od 1963 roku stale uczestniczył w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od połowy lat 60-tych współpracował m.in. z kabaretem Dudek (piosenki: W Polskę idziemy, W co się bawić). W latach 60-tych pracował w telewizyjnej redakcji rozrywki. Stworzył wówczas cykl piosenek Porady sercowe z których jedna - Niedziela na Głównym (1964) jest jedną z najbardziej przejmujących w dorobku artysty. W latach 70-tych zaczął pisać większe formy, zwłaszcza libretta operowe i musicalowe: Henryk VI na łowach, Cień, Awantura w Recco. Jest autorem przekładów piosenek z musicali Kabaret Jesus Christ Superstar i Chicago . Na scenie teatru Ateneum zrealizował programy autorskie poświęcone wybitnym wykonawcom i twórcom piosenki artystycznej – Brel, Hemar, Ordonka i Wysocki. Jest ojcem Agaty i Pauliny Młynarskich i Jana. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło