Zabili mi żółwia

48 tekstów piosenek
Zabili mi żółwia - teksty piosenek
Zabili Mi Żółwia - polski zespół muzyczny powstały w połowie 1997 roku w małej miejscowości koło Bielska-Białej - Mazańcowicach. Został założony przez grupę przyjaciół. Muzycy łączą ze sobą muzykę ska, reggae oraz punk.

Skład zespołu:

* Kuba Wieczorek - gitara, 2 wokal (2000-...)
* Michał Wojnar - wokal (1997-...)
* Wojtek Homa - akordeon, klawisze (2000-...)
* Dominik Barnaś - gitara basowa (1997-...)
* Karol Wieczorek - perkusja (2009-...)

* Przemek Danel - perkusja (1997-2009)
* Szymon Taranowski (1997-2000)

Pierwszym koncertem zespołu był występ w Szkole Podstawowej w Mazańcowicach w maju 1999 roku. Po zagraniu przez grupę kilkunastu koncertów w 2000 roku gitarzystę Szymona Taranowskiego zastąpił Kuba Wieczorek. Mniej więcej w tym też czasie do zespołu dołączył Wojtek Homa, wprowadzając do zespołu nowy instrument - akordeon.

W październiku 1999 roku Zabili Mi Żółwia po raz pierwszy zarejestrował swój materiał (co prawda bardzo prostymi technikami), tworząc tym samym pierwsze demo o tytule Mordercy Żółwia, na którym znalazły się m.in. utwory: Kwiatek, Być człowiekiem, Serce Ogrodu, Starzec.

W lutym 2001 została nagrana półprofesjonalnie pierwsza płyta zespołu Akt I. Wydaniem i dystrubycją tejże płyty zajmował się sam zespół, realizacji nagrań dokonał na "domowym" sprzęcie Piotr "Yoyo" Jakimów.

W listopadzie 2004 menadżerem zespołu został Jarek Czulak, który znacznie zwiększa częstotliwość i zasięg grania koncertów.

W maju 2005 zespół rejestruje nowy materiał promocyjny, zapowiadający jednocześnie drugą płytę zespołu. Realizacji trzech nagrań o tytułach: Wiosna, Barykady i Dlaczego dokonuje Tomasz Zborek w bielskim studiu Media-Art.

Do ważniejszych koncertów zagranych przez grupę można zaliczyć: koncert na festiwalu Winter Reggae w 2002 roku, występ na finale WOŚP w Warszawie w 2004 roku, występ w warszawskim klubie Stodoła w lutym 2004 wraz z Habakukiem, Daabem i innymi, występ na festiwalu "Nie Zabijaj" w Starym Olesnie w lipcu 2005,trasa koncertowa z serii Punky reggae live 2006, 2007. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce, nieustannie zwiększając ich częstotliwość.

17 Listopada 2008 roku zespół wydał kolejny krążek pt: "Twarzą w twarz" z promującym płytę kawałkiem "Ostatni raz", który można za darmo pobrać na oficjalnej stronie zespołu http://www.zmz.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło