Zakaz Wyprzedzania… grupa, która na łódzkim rynku muzycznym zaistniała około roku 1992 rozpoczynając działalność od udziału w festiwalu Yapa, a kto nie stał kilka nocy w kolejce po bilety, nie zrozumie nigdy fenomenu tej imprezy. To wtedy specjalnością Zakazu stała się „piosenka studencko- piwno- turystyczna”, co dało grupie sporą popularność w akademickich kręgach.
Grupy działające w tym środowisku zazwyczaj nie zmieniają stylu grając określony repertuar dla określonych odbiorców. Reguła ta nie ma zastosowania w przypadku Zakazy Wyprzedzania. Fascynacja rytmami reggae i stylistyką rocka stała się powodem do muzycznej ewolucji zespołu i w ostatecznym rezultacie dała rozkołysany, wpadający w ucho pop rock. Kilka piosenek zapowiada się na duże przeboje i to zdecydowanie większe od brylującego na liście przebojów Radia Łódź „Gdzieś daleko”.
Mocna stroną Zakazu są teksty – to oczywiście pozostałość po „turystycznym” rozdziale historii zespołu. Polecam „Chytry plan” i „Pamiętam ją” – niewątpliwe perełki, jakich niewiele ostatnio na rynku. Nie wiem, czy muzyka Zakazu Wyprzedzania pasuje do sieczki granej przez formatowane rozgłośnie, ale na szczęście myślący odbiorcy nie polegają na takich „autorytetach”. To szansa dla grupy.
Osobne słowa uznania należą się firmie ROSSMAN, która produkcja tej płyty rozpoczęła działalność wydawniczą mającą na celu promowanie nowych zespołów.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło