ZŁE PSY story...

ZŁE PSY, to grupa gitarzysty - Andrzeja Nowaka - założyciela legendarnego zespołu TSA. Lider zafascynowany od wielu lat Ameryką, bluesem i motocyklami, oprócz heavy metalowego TSA, zawsze chciał stworzyć zespół grający muzykę „pełną kurzu amerykańskich autostrad i pomruku motocykla Harley-Davidson”. Po latach muzycznej kariery z TSA (którego jest do dzisiaj filarem), występach u boku największych gwiazd polskiego rocka i w wielu muzycznych projektach, od 1999 roku występuje ze swoją nową grupą – ZŁE PSY. Swoimi korzeniami muzyka ZŁYCH PSÓW sięga aż do wartkich nurtów Misissipi i bezdroży USA, które Andrzej dotknął własną stopą, mieszkając przez lata w Stanach.


Pierwsze koncerty & pierwsza płyta...

Kariera zespołu związana była od początku ze światem motocykli i psami rasy pitbull, w których Andrzej jest zakochany od lat. Ma to swoje potwierdzenie w nazwie zespołu i muzyce. Pierwsze koncerty ZŁYCH PSÓW miały miejsce na licznie organizowanych w Polsce zlotach motocyklowych, gdzie spotykały się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Grupa stała się znana w całym kraju, a jej twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2002 roku pierwszego CD ZŁYCH PSÓW – „FOREVER”. Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów – otrzymując bardzo dobre recenzje w fachowej prasie („Metal Hammer”, „Teraz Rock”).Nowy skład, nowe koncerty, nowa energia...

W 2004 roku ZŁE PSY ograniczyły działalność koncertową z powodu zaangażowania Andrzeja Nowaka w przygotowanie nowej płyty TSA „Proceder” i trasy promujące album. W bieżącym roku ZŁE PSY powróciły do życia koncertowego w nowym składzie i z premierowymi kompozycjami autorstwa Andrzeja Nowaka. Grupa przygotowuje obecnie materiał na kolejną płytę.Pitbull rock live!

Koncert ZŁYCH PSÓW po prostu trzeba zobaczyć „na żywo”, gdyż zespół jest szalenie widowiskowy, a sceniczny magnetyzm lidera to ogromny jego atut. Rozpoznawalny sound i styl grupy – który Andrzej nazywa „pitbull rockiem”, jest świetny zarówno na płycie, jak i „na żywo”. Dzisiaj ZŁE PSY stały się już rozpoznawalną marką i śmiało można powiedzieć, że nazwę i nagrania grupy zna każdy miłośnik rock and rolla i motocykli.

Skład obecny:
Andrzej Nowak
Jacek Kasprzyk
Paweł Nafus
Michał Bereźnicki

Na najnowszej płycie zagrał również Paweł "Baby" Mąciwoda który jest współzałożycielem Złych Psów.
Gra na basie od 2004 roku w zespole Scorpions.
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło