ZMAZA powstała w Trzciance na początku lat 90-tych. W początkowej fazie działalności, zespół grał sporo koncertów o zasięgu lokalnym, choć zdarzyło się, że startował w tzw. Otwartych Drzwiach FMR Jarocin 93. Po tym traumatycznym przeżyciu nastąpiło ograniczenie działalności zespołu związane ze studiami, kłopotami lokalowymi i sprzętowymi. Mimo tego grupa nie zawiesiła działalności i w miarę możliwości pojawiała się na nielicznych imprezach...

* 2002 – Zmaza zdobywa Nagrodę Grand Prix na przeglądzie muzycznym „Młodzi mają głos" w Czarnkowie.

* 2002/2003 – ukazuje się pierwsze oficjalne demo zespołu „Amademosz”, zespół coraz częściej koncertuje w całej Polsce

* LISTOPAD 2004 – grupa wchodzi do Studia Q Toma Horna i nagrywa płytę pt. "Owszem"

* 2005 – mini trasa z zespołem LeIlljah na południu Polski, koncerty w Poznaniu, Warszawie, Złotowie; udział w koncercie juwenaliowym (Kozienalia 2005) w Lublinie obok Kult’u, Pidżamy Porno, Le Illjah

* CZERWIEC 2005 – występ w jarocińskim amfiteatrze na PRL Jarocin Festiwal oraz na koncercie konkursowym w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej C.K. Alternatiff, gdzie zdobywa pierwszą nagrodę.

* PAŹDZIERNIK 2005 – Zmaza gościnnie bierze udział w trasie koncertowej "Farbenheit" zespołu Farben Lehre

* LISTOPAD 2005 – podpisanie umowy fonograficznej z Rockers Publishing nakładem którego na rynku pojawia się płyta "Owszem".

* 2006 - podczas Festiwalu w Jarocinie zespół zdobywa Nagrodę Jury. Zmaza zostaje także zaproszona do Płocka na koncert z okazji XX-lecia zespołu Farben Lehre, gdzie występuje u boku m.in. Celi nr 3, Strajku, Kobranocki, Mind Kampf...

* 2007 - gościnne występy na trasie Punky Reggae Live 2007, udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Jarocinie, festiwalu ‘ManiFest’ w Koluszkach oraz ‘Zgrzytowisku’ w Miłosławiu, a także liczne koncerty klubowe w całym kraju. Zespół szykuje się również do nagrania kolejnej płyty.

* 2008 – rok rozpoczyna się koncertami poza granicami kraju: w Holandii oraz Niemczech, a także ponownymi gościnnymi występami podczas trasy Punky Reggae Live.

*24 LISTOPAD 2008 - premiera drugiej płyty: "To Nie My". Zespół szykuje na rok 2009 trasę koncertową promująca niniejsze wydawnictwo.

___________________________________

Zespół tworzą:
* Piotr 'Młody' Gmur - gitara, vocal, teksty
* Sylwek 'Szadok' Szade - bas
* Marcin 'Sopel' Sobkowski – perkusja

___________________________________

Oficjalne strony zespołu:
* www.zmaza.com
* www.myspace.com/zmaza

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło