Żywiołak jest zespołem łączącym w sobie takie gatunki jak , , , , , , czy też . Sami wykonawcy sugerują aby określać ich muzykę mianem "", bowiem inspirację do tworzenia warstwy tekstowej Żywiołak czerpie z przedchrześcijańskich obrzędów, podań i legend.
Początki zespołu sięgają 2005 roku, kiedy to doszło do spotkania Roberta Jaworskiego (m.in. ich troLe, Pochwist) i Roberta Wasilewskiego (Open Folk). Ten folkowy duet niebawem zamienił się w kwartet, a to za sprawą Izabeli Byry i Anny Piotrowskiej. Aktualnie w szeregach zespołu występuje także Maciej Dymek.

20 Grudnia 2008 wydana została pierwsza płyta długogrająca Nowa Ex-Tradycja.

W kwietniu 2006 grupa zdobyła GRAND PRIX na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". W roku 2007 Żywiołak związał się z agencją koncertowo-wydawniczą Karrot Kommando, której nakładem w tym samym roku ukazał się maxi-singiel pt. "Muzyka Psychodelicznej Świtezianki".

Żywiołak był jednym z 13 wykonawców nominowanych do reprezentacji Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2008. Zespół miał wykonać utwór "Noc Kupały", lecz ostatecznie został zdyskwalifikowany. Powodem dyskwalifikacji była prezentacja piosenki podczas Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi przed 01.10.07.

Aktualny skład: Robert Jaworski , Karina Kumorek , Robert Wasilewski , Monika Wierzbicka , Maciej Dymek .

Oficjalny sajt: http://www.zywiolak.pl/

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło